Reklama
Reklama
Reklama

Odra Opole – ŁKS. Jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka łódzkiej ekipy?

Czas < 1 min czytania
Odra Opole – ŁKS. Jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka łódzkiej ekipy?

fot. Marian Zubrzycki

Już o 17:40 zabrzmi pierwszy gwizdek spotkanie 1 kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole a Łódzkim Klubem Sportowym. Na kogo postawi trener Wojciech Stawowy?

Reklama

Meczem w Opolu ełkaesiacy chcą rozpocząć marsz do PKO Ekstraklasy. Trener Stawowy nie ukrywa, że awans jest głównym celem jego zespołu na rozgrywki 2020/2021. 

– W tym roku ta liga będzie ciężka, ponieważ jest kilka zespołów, które mają zbieżny cel z naszym. Awans nie będzie łatwy, ale to nasz główny cel na ten rok i ja nie widzę innej możliwości, niż powrót z ŁKS-em do ekstraklasy – ocenił Stawowy podczas konferencji prasowej.

Reklama

ŁKS po spadku z ekstraklasy nie stracił kluczowych piłkarzy, a udanie przepracowany okres przygotowawczy sprawił, że łodzianie już zdążyli zaprezentować się z dobrej strony, pokonując w 1/32 finału Pucharu Polski ekipę Śląska Wrocław.

Szukając odpowiedzi na pytanie dotyczące wyjściowej jedenastki ŁKS-u na mecz w Opolu można posiłkować się właśnie starciem z ekipie z Wrocławia. 

W bramce pewne miejsce ma Arkadiusz Malarz. W obronie także nie należy spodziewać się rewolucji. Trener Stawowy prawdopodobnie postawi na kwartet: Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Wolski. 

Reklama

Najwięcej niewiadomych jest w drugiej linii. Tutaj pewni występu są jedynie Pirulo i Adam Ratajczyk. Trzy pozostałe miejsca to niewiadoma, ale biorąc pod uwagę zdania ekspertów, Wojciech Stawowy może postawić na Polaków: Michała Trąbkę, Jakuba Tosika i Maksymiliana Rozwandowicza. W obwodzie pozostają jeszcze m.in. Drago Srnić i Antonio Dominguez, których występ od pierwszej minuty także nie byłby wielkim zaskoczeniem.

W ataku numerem jeden jest Samuel Corral, co zresztą potwierdził sam prezes Tomasz Salski.

Przewidywany skład na mecz z Odrą Opole: Malarz – Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Wolski, Ratajczyk, Rozwandowicz, Tosik, Trąbka, Pirulo, Corral

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama