Oficjalnie! Widzew – Skra bez kibiców, mediów i VIP-ów

Pusty stadion Widzewa

Reklama


Czas < 1 min czytania

Widzew Łódź wydał oświadczenie, w którym poinformował, iż na mecz Widzew Łódź – Skra Częstochowa nie zostanie wpuszczony żaden widz.

W związku z kategorycznym charakterem decyzji administracyjnej Klub Widzew Łódź nie będzie mógł przyjąć na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 żadnych widzów, w tym gości lóż biznesowych czy przedstawicieli mediów. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i zdrowie kibiców, jak również zawodników i członków sztabu szkoleniowego Widzewa i drużyny przeciwnej, którzy znajdować mogą się w grupie wysokiego ryzyka zakażeniem. Zdajemy sobie sprawę, że wykrycie zachorowania u jednego z piłkarzy może mieć olbrzymie konsekwencje dla całych rozgrywek, w tym na ostateczne rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Dlatego liczba osób, które przebywać będą w trakcie meczu na stadionie zostanie ograniczona do obsługi niezbędnej do przeprowadzenia zawodów i zapewnienia ich transmisji na żywo. Klub zrezygnuje również z eskorty dziecięcej – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej witrynie klubu z al. Piłsudskiego 138.

W związku z brakiem możliwości uczestniczenia w spotkaniu, klub postanowił przeprowadzić bezpłatną transmisję ze spotkania ze Skrą Częstochowa, która będzie dostępna w kanale otwartym WidzewTV w serwisie YouTube.

Reklama

W chwili obecnej nie wiadomo czy, i ewentualnie w jakiej formie, Widzew zrekompensuje kibicom brak możliwości obejrzenia meczu z wysokości trybun. Brak takiej informacji wynika z faktu, iż obecna decyzja wojewody łódzkiego dotyczy tylko meczu Widzew – Skra. Wciąż nierozstrzygnięta jest zatem sprawa kolejnych spotkań przy al. Piłsudskiego 138. W klubie zdają sobie jednak sprawę, że dla niektórych fanów transmisja meczu w WidzewTV może okazać się niewystarczająca.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz