Reklama
Reklama

Orlen Cup 2022. Gwiazdy sportu w Atlas Arenie

Czas 2 min czytania
Orlen Cup 2022. Gwiazdy sportu w Atlas Arenie

Paulina Guzowska i Ewa Swoboda podczas mityngu Orlen Cup 2021 w Łodzi (fot. Marian Zubrzycki)

Już w piątek 11 lutego w Atlas Arenie odbędzie się ORLEN CUP 2022, czyli międzynarodowe święto lekkiej atletyki. Do Łodzi zjadą wielkie gwiazdy z Marcellem Jacobsem, czyli mistrzem olimpijskim na 100 metrów na czele.

Reklama

Orlen Cup 2022 w Łodzi. Łódzki mityng pełen gwiazd

W najbliższy piątek w Łodzi wystąpią mistrzowie i medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw świata i Europy, w tym także sporo znanych sportowców z Polski.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Wysoki poziom sportowy zapewnić mają gwiazdy światowego formatu.

Reklama

– Już dziś wiemy, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić naprawdę niezwykłych lekkoatletów, którzy gwarantują wysoki poziom. Na listach startowych znaleźli się aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich – cieszy się Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Do Łodzi przyjadą m.in. znakomici sprinterzy – mistrz olimpijski z Tokio w biegu na 100 metrów Marcell Jacobs oraz Megan Tapper, która w Tokio wywalczyła brązowy medal na 100 metrów.

Reklama

A gdy do tego duetu dodamy m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę na 60 metrów w Łodzi Amerykanina Michaela Rodgersa, mistrza olimpijskiiego z Rio de Janeiro w skoku o tyczce Thiago Braza, halowego mistrza Europy z Torunia w pchnięciu kulą Czecha Tomasa Stanka czy fantastyczną amerykańską sprinterkę Dezereę Bryant to mamy gwarancję fantastycznych sportowych emocji.

Reklama

W Atlas Arenie nie zabraknie także polskich gwiazd. Swój start już potwierdzili m.in. znakomici skoczkowie o tyczce Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda, czy płotkarz Damian Czykier.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORLEN CUP 2021

Lech Leszczyński, prezes ŁOZLA: „Prawie wszystko dopięte na ostatni guzik”

Na dwa dni przed mityngiem wszystko jest już praktycznie gotowe. W czwartek 10 lutego poznamy dokładną listę zawodników i zawodniczek, które 11 lutego wystartują w Atlas Arenie.

Reklama

– Dopinamy jeszcze listę startujących, przede wszystkim tych zagranicznych. Możemy spodziewać się fajnych, wręcz sensacyjnych uzupełnień. Wszystko ogłosimy podczas czwartkowej konferencji prasowej – mówi Lech Leszczyński, prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Co ciekawe, impreza będzie miała charakter otwarty, ale z ograniczoną liczbą wolnych miejsc. To oznacza, że zmagania lekkoatletów na żywo będzie mogło obejrzeć około 500 pierwszych osób, które pojawią się w piątek pod bramą Atlas Areny.

To jednak nie wszystko, bowiem na trybunach zasiądzie także spora grupa młodych kibiców.

Reklama

– Nie będzie tak jak w ubiegłym roku, kiedy to na trybunach widniały tylko avatary. Tym razem pojawi się młodzież z klubów lekkoatletycznych z województwa łódzkiego wraz z opiekunami oraz osoby z projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Do tego na obiekt wejdą grupy zorganizowane, które zgłosiły się wcześniej – mówi Leszczyński.

Mityng w Atlas Arenie odbędzie się 11 lutego. Mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Reklama

Inne sporty

Atlas ArenalekkoatletykaOrlen Cup

Dodaj komentarz

Reklama