Reklama
Reklama

Patryk Stępiński powraca do Widzewa

Czas < 1 min czytania
Patryk Stępiński powraca do Widzewa

Włodarze Widzewa stawiają w nowym sezonie na ludzi sprawdzonych w ligowych bojach przy al. Piłsudskiego. Po Mateuszu Michalskim na ponowne założenie czerwonej koszulki zdecydował się Patryk Stępiński. 25-letni prawy obrońca złożył podpis pod dwuletnią umową.

Reklama

Przygoda Stępińskiego z futbolem rozpoczęła się w szkółce łódzkiego SMS-u. Tam 16-letniego wówczas piłkarza wypatrzył Widzew. Młody zawodnik przeszedł na al. Piłsudskiego w 2011 roku. Na swój premierowy występ w czerwono-biało-czerwonych barwach musiał jednak czekać niemal dwa lata, do 16 marca 2013 roku i spotkania z Zagłębiem Lubin, w którym trener Radosław Mroczkowski wpuścił go na murawę w 79. minucie. Od tamtego czasu urodzony w Łodzi obrońca zaliczył 25 ligowych występów z herbem Widzewa na piersi. W czasie gry w Widzewie Stępiński był wielokrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2012 roku zajął miejsca 3-4 na Mistrzostwach Europy U-17 w Słowenii. Występował wówczas w jednej drużynie m.in. z Karolem Linettym i Mariuszem Stępińskim.

Jesienią 2014 roku urodzony w Łodzi defensor przeszedł do występującej wówczas w I lidze Wisły Płock. W zespole spod Wzgórza Tumskiego spędził niemal sześć sezonów. W lutym tego roku, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa podpisał obowiązujący do końca sezonu kontrakt z Wartą Poznań, z którą wywalczył awans do PKO Ekstraklasy. Od 2013 roku Stępiński uzbierał w barwach Widzewa i Wisły łącznie 78 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Reklama

Fot. widzew.com

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama