Reklama
Reklama
Reklama

Łódzkie stadiony wysoko w rankingu ligowych muraw

Czas 2 min czytania
Łódzkie stadiony wysoko w rankingu ligowych muraw
Reklama

Polski Związek Piłkarzy opublikował coroczny ranking najlepiej ocenianych boisk na szczeblu centralnym ligowych rozgrywek. Wśród 52 sklasyfikowanych muraw nie zabrakło rzecz jasna tych rosnących na stadionie ŁKS-u i Widzewa.

Reklama

Przy tworzeniu rankingów we wszystkich trzech uwzględnionych ligach PZP stosował tę samą metodologię. Z każdego klubu wybierano po kilku piłkarzy, którzy mieli za zadanie ocenić jakość muraw, na których przyszło im grać w minionym sezonie w skali od 1 (najgorsza) do 5 (najlepsza).

Piłkarze PKO Ekstraklasy za najlepsze uznali boisko na Stadionie Miejskim w Białymstoku, przyznając mu notę 4,57. Ocenę o siedem setnych niższą otrzymała murawa stadionu Wisły Kraków. Podium ekstraklasowych boisk z notą 4,35 uzupełnia to ze stadionu przy al. Unii (w poprzednim roku w Fortuna 1. Lidze zaledwie 3,27). Tak wysoka ocena daje stadionowi ŁKS-u dziesiąte miejsce wśród klubów trzech najsilniejszych lig. Łódzka murawa została tym samym oceniona wyżej niż te rosnące na stadionach Górnika Zabrze, Śląska Wrocław czy znanej ze sporych wydatków na utrzymanie boiska Legii Warszawa.

Reklama
Stadion Widzewa Łódź (fot. mat. własne)

Jeszcze bardziej imponującą ocenę otrzymało boisko łódzkiego Widzewa. Gracze klubów II ligi przyznali mu średnią notę 4,77. To wynik o 17 setnych lepszy niż ubiegłoroczny, a także drugi rezultat spośród klubów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i II ligi. Nie wystarczył on jednak do zwycięstwa w rankingu drugoligowych boisk. Zawodnicy o pięć setnych wyżej ocenili bowiem murawę stadionu GKS-u Katowice. Trzecie miejsce z oceną 4,59 przypadło boisku we Wronkach, na którym swoje mecze rozgrywały rezerwy poznańskiego Lecha.

Tak wysokie miejsce łódzkich klubów w rankingu PZP to z pewnością powód do dumy dla Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która zarządza obiektami przy al. Unii i al. Piłsudskiego i od pewnego czasu zaczęła zauważać potrzebę profesjonalnej pielęgnacji łódzkich muraw. Od dwóch lat przy MAKiS działa specjalny zespół ds. utrzymania płyt. Zaczęto także uzupełniać braki w profesjonalnym sprzęcie dla greenkeperów, kupując m.in. sprowadzone z Etihad Stadium w Manchesterze lampy asymilacyjne.

Fot. ŁKS Łódź,, widzew.com

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama