Pękło 110 000 złotych w akcji #WidzewDlaSzpitali

Widzew - Górnik Polkowice 2019-09-28 (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas < 1 min czytania

To, co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwe, dziś stało się faktem. Kibice, piłkarze i sponsorzy Widzewa zebrali wspólnie 110 000 złotych na pomoc polskiej służbie zdrowia.

Reklama

Przypomnijmy, że początkowo celem zrzutki było zebranie 19 100 złotych w 10 dni. Założenia trzeba było zmienić już po pierwszej dobie, kiedy to na konto wpłynęło ponad 26 000 zł. 

Wówczas padł pomysł, by spróbować zebrać 110 000 złotych. Kwota nie jest przypadkowa, bowiem wiąże się z tegorocznymi obchodami 110-lecia łódzkiego Widzewa. Dziś ta magiczna bariera została osiągnięta.

Łącznie w zbiórkę zaangażowało się blisko 2000 osób – nie tylko pojedynczy kibice, ale także byli i obecni piłkarze, pani prezes Martyna Pajączek, widzewskie fan cluby, całe osiedla oraz zaprzyjaźnione firmy.

Reklama

„Udowodniliśmy tym samym, że w obliczu wyjątkowych sytuacji potrafimy wspólnie wiele zdziałać. Serce rośnie widząc jak wiele osób zaangażowało się w te akcje nie szczędząc złotówek, aby wesprzeć działania szpitali, lekarzy, ratowników i pielęgniarek oraz tych, którzy toczą walkę o powrót do zdrowia i własne życie” – czytamy w opisie zbiórki. 

Chociaż do końca zbiórki pozostało jeszcze 30 dni, to już wiadomo, że kwota 110 000 złotych trafi do szpitali w województwie łódzkim. Organizatorzy zbiórki wstępnie wytypowali cztery placówki:

Reklama
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
  • Tomaszowskie Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu

Tymczasem zbiórka na pomoc polskiej służbie zdrowia
trwa dalej -> https://zrzutka.pl/47yzdt

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz