Reklama
Reklama
Reklama

PGE Skra Bełchatów pożegnała się z Ligą Mistrzów

Czas < 1 min czytania
PGE Skra Bełchatów pożegnała się z Ligą Mistrzów

PGE Skra Bełchatów w Lidze Mistrzów Fot. skra.pl

Przed rewanżowym meczem PGE Skra Bełchatów była w bardzo trudnej sytuacji, bo żeby awansować, nie mogła stracić więcej niż dwóch setów w meczu z Zenitem Kazań. Nie dała rady.

Reklama

Losy awansu do półfinału Ligi Mistrzów rozstrzygnęły się tydzień temu w Bełchatowie. PGE Skra przegrała 1:3, ale o sukcesie Zenita zdecydowały szczegóły. W rewanżu musiała wygrać 3:0 lub 3:1 i liczyć na sukces w dodatkowym secie.

Drużyna z Bełchatowa zaczęła mecz świetnie. Pierwszą partię rozegrała niemal perfekcyjnie. Zrobiła w niej tylko dwa błędy, a w ataku bardzo dobrze spisywał się Milad Ebadipour, przewaga punktowa wzrosła po serwach Mateusza Bieńka. Ważne było jednak utrzymanie wysokiego poziomu, a to w tym sezonie nie jest silną stroną PGE Skry.

Reklama

Zenit to jednak bardzo silny przeciwnik, mający w składzie gwiazdy, z których najbardziej błyszczał Bartosz Bednorz. Gospodarze grali coraz lepiej, a poziom bełchatowian spadał. Bezproduktywny był Taylor Sander, rozgrywający najsłabszy mecz w tym roku, a Ebadipour słabł z akcji na akcję.

Zenit dominował i bez większych problemów wygrał drugiego i trzeciego seta, zapewniając sobie awans do półfinału Ligi Mistrzów. Czeka tam na niego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. A PGE Skrze pozostało dogranie meczu, który był już jak sparing. Obaj trenerzy zdecydowali się wpuścić na boisko zmienników. Bełchatowianie wyrównali wynik, jednak w tie-breaku byli już gorsi. Co ciekawe, przegrali w Kazaniu dopiero po raz pierwszy.

PGE Skrze pozostała więc tylko PlusLiga, bo odpadli już z Ligi Mistrzów i Pucharu Polski.

Reklama

Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:19, 25:17, 13:25, 15:12)

Zenit: Butko 3, Ngapeth 12, Wolwicz 8, Michajłow 15, Bednorz 15, Wołkow 6, Gołubiew (libero) oraz Krotkow (liber), Surmaczewski 5, Alekno, Woronkow 9, Kononow 5, Ziemczenok 2

PGE Skra: Łomacz 3, Sander 6, Bieniek 7, Petković 9, Ebadipour 10, Kłos 5, Piechocki (libero) oraz Katić 6, Sawicki 8, Huber 9, Adamczyk 2, Milczarek (libero)

Reklama

Siatkówka

Liga MistrzówPGE Skra Bełchatówsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama