PGE Skra przegrała z Asseco Resovią. W fatalnym stylu

PGE Skra Bełchatow Fot. skra.pl

Reklama

Czas < 1 min czytania

W meczu, który niedawno był klasykiem polskiej siatkówki, przeciętnie grająca Asseco Resovia pokonała bardzo słabą PGE Skrę Bełchatów.

W środę PGE Skra odpadła z Pucharu Polski, przegrywając w swojej hali z Treflem Gdańsk. Nie był to przypadek, co potwierdził mecz w Rzeszowie. Bełchatowianie zagrali bardzo słabo, a mimo to mieli szansę na lepszy wynik.

Reklama

W pierwszym secie zawodnicy PGE Skry tylko stali i patrzyli, jak ich przeciwnicy z Rzeszowa rozbijają ich. Nie wiadomo, dlaczego trener Mieszko Gogol wystawił od początku Bartosza Filipiaka, który jest zupełnie bez formy. Po ośmiu nieudanych atakach zmienił go Duszan Petković i też nie był w stanie zdobyć punktu. Udało mu się to dopiero na początku trzeciego seta i od tego momentu był wyróżniającym się siatkarzem w drużynie z Bełchatowa.

Resovii przeciwstawił się tylko Taylor Sander. Dzięki jego grze, a także błędom gospodarzy, PGE Skra miała szansę wygrać drugiego seta. Nie wykorzystała go, podobnie jak trzeciego. W końcówce fatalnie spisał się Kacper Piechocki, który przy wyniku 23:23 tak nieudolnie usiłował uchylić się przed lecącą daleko za linię końcową piłką, że został trafiony w głową. Zespół z Rzeszowa wykorzystał okazję i zdobył trzy punkty.

Reklama

Teraz PGE Skrę czeka jeszcze trudniejsze zadanie, jakim będzie mecz z Zenitem Kazań w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zostanie on rozegrany w środę o godzinie 20:30 w hali Energia.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 26:24, 29:27)

Reklama

PGE Skra: Łomacz 1, Sander 14, Bieniek 11, Filipiak 0, Ebadipour 4, Huber 8, Piechocki (libero) oraz Petković 6, Katić 0, Sawicki 1

Siatkówka

PGE Skra Bełchatówsiatkówka

Reklama

Dodaj komentarz