Pięciu żużlowców żegna się z Orłem. Za którym z nich zatęsknimy?

Żużlowiec Orzeł Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Orzeł Łódź skompletował kadrę na nowy sezon. W nowej drużynie zabrakło miejsca dla pięciu żużlowców, którzy reprezentowali barwy łódzkiej ekipy w 2020 roku.

Reklama

W pięcioosobowej grupie, której nie będziemy oglądać w barwach Orła w sezonie 2021 znalazło się trzech żużlowców, którzy mocno przyczynili się do świetnego wyniku, jakim było wywalczenie trzeciego miejsca na koniec minionych rozgrywek. 

Mowa o Hansie Andersenie, Danielu Jeleniewskim i Rohanie Tungate’cie.

Najgłośniej komentowano odejście tego ostatniego. Tungate w minionym sezonie był jednym z liderów Orła, jednak przez swoją postawę podczas tegorocznej giełdy transferowej dość mocno podpadł działaczom Orła Łódź i ostatecznie Australijczyk nie przedłużył kontraktu z łódzkim klubem.

Reklama

– Jednocześnie Klub ubolewa, że Rohan Tungate nie przyjął oferty złożonej mu przez KŻ Orzeł Łódź i zdecydował się na przejście do Unii Tarnów – czytamy na orzel.lodz.pl

Do sytuacji odniósł się także sam zawodnik, który opublikował obszerny post na Facebooku

Reklama

– Rozumiem frustrację, ale zrobiłem, co mogłem, by zostać. Wszystkie te wywiady i komentarze nie są sprawiedliwe. Niestety moje życie i moją karierę muszę traktować priorytetowo – pisze Tungate.

Z Orła Łódź odchodzą także Mirosław Jabłoński i Eryk Borczuch.

fot. Marian Zubrzycki

Żużel

Orzeł Łódź

Reklama

Dodaj komentarz