Reklama
Reklama

Piłkarze Legii grali mimo choroby! A mieli przyjechać na Widzew

Czas < 1 min czytania
Piłkarze Legii grali mimo choroby! A mieli przyjechać na Widzew

Widzew Legia 2019 fot. Marian Zubrzycki

Zaplanowane na 30 października spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Widzewem a Legią zostało przełożone. I dobrze się stało.

Reklama

Przypomnijmy, że starcie Widzewa z Legią zostało odwołane ze względu na dużą liczbę zakażonych piłkarzy w ekipie łódzkiego beniaminka Fortuna 1 Ligi. Widzew podszedł do sprawy odpowiedzialnie i po prostu przyznał, że nie jest w stanie skompletować na tyle mocnego zdrowego składu, by rozegranie spotkania z Legią miało sens.

Przełożenie spotkania z Widzewem sprawiło, że w poniedziałek 2 listopada Legia mogła na spokojnie rozegrać zaległy mecz PKO Ekstraklasy, w którym pokonała Wartę Poznań 3:0. 

Reklama

Jednego z goli strzelił Tomas Pekhart. Czech zagrał 74 minuty i to mimo że w przerwie poskarżył się trenerowi Michniewiczowi, że nie ma węchu. Były selekcjoner kadry do lat 21 przyznał również podczas pomeczowej konferencji prasowej, że Igor Lewczuk przystąpił do spotkania z gorączką. Później klub stanowczo sprostował te słowa, sugerując, że obrońca… miał tylko stan podgorączkowy (ok. 37 st. C).

Teraz sprawę zbada Ekstraklasa SA. 

– Klub został poproszony o wyjaśnienia. Te informacje oraz inne istotne dla sprawy okoliczności będą ocenione przez Zespół Medyczny PZPN i Ekstraklasę pod kątem zgodności z procedurami medycznymi – napisano w oświadczeniu w mediach społecznościowych rozgrywek.

Reklama

Czas pokaże, czy Ekstraklasa wyciągnie konsekwencje w stosunku do mistrzów Polski oraz jak na całą sprawę zareagują piłkarze Warty Poznań. Nie jest wykluczone, że przez nieodpowiedzialne zachowanie zespołu ze stolicy Polski dojdzie do kilku bądź kilkunastu zakażeń w ekipie Warty. A przecież, gdyby Legia przyjechała pod koniec października do Łodzi, na miejscu poznaniaków mogliby być widzewiacy.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama