Reklama
Reklama

Piłkarze ŁKS-u i Widzewa wyróżnieni

Czas < 1 min czytania
Piłkarze ŁKS-u i Widzewa wyróżnieni

Marek Kozioł ŁKS fot. Marian Zubrzycki

Tygodnik „Piłka Nożna” wybrał jedenastkę 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Wśród wyróżnionych są piłkarze ŁKS-u i Widzewa.

Reklama

Wybór do jedenastki akurat Karola Danielaka z Widzewa jest dość zaskakujący. 30-latek zagrał nieźle na pozycji wahadłowego, ale czy zasłużył na miejsce wśród najlepszych piłkarzy spośród wszystkich w lidze? Wydaje się, że dziennikarze „PN” mogli postawić raczej na Ernesta Terpiłowskiego, który grał przed Danielakiem i spisał się naprawdę bardzo dobrze. 20-latek zdobył gola mógł mieć także asystę, po tym jak świetnie zagrał do Bartosza Guzdka, który jednak z bliska spudłował. Nawet Fortuna 1. Liga wytypowała go do tytułu piłkarza kolejki. Liczba widzewiaków w jedenastce się jednak zgadza, więc już nie marudzimy.

Bramkarz ŁKS-u był znakomity

Jak najbardziej zasłużone jest wyróżnienie dla Marka Kozioła, bramkarza ŁKS-u, który w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała bronił świetnie. Oceniliśmy go na 5. A to uzasadnienie: „Kolejny kapitalny mecz Kozioła. Bramkarz ŁKS-u będzie śnił się Kamilowi Bilińskiemu po nocach. W pierwszej połowie najpierw obronił jego zaskakującą przewrotkę, później popisał się refleksem, blokując strzał, który napastnik Podbeskidzia oddał z najmniejszej odległości, a w drugiej połowie dołożył do tego jeszcze dwie kolejne skuteczne interwencje. W akcji bramkowej był w zasadzie bezradny. Gdyby nie Kozioł, ŁKS mógłby wrócić spod Klimczoka bez choćby jednego punktu”.

Reklama

Jedenastka 26. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Kozioł (ŁKS) – Mikinic (Odra), Kędziora (Odra), Mroziński (Puszcza), Danielak (Widzew) – Dominguez (Miedź), Oliveira (Zagłębie), Piła (Chrobry), Adamczyk (Arka) – Zjawiński (Sandecja), Hafez (Górnik).

Reklama

Piłka nożna

Karol DanielakŁKS ŁódźMarek KoziołWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama