Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarze ŁKS-u wyróżnieni. A mogło ich nie być…

Czas 2 min czytania
Piłkarze ŁKS-u wyróżnieni. A mogło ich nie być…

fot. Marian Zubrzycki

Tygodnik Piłka Nożna wyróżnił dwóch piłkarzy ŁKS-u. Zawodnicy, po których nie oczekiwano wiele stali się liderami łódzkiego zespołu.

Reklama

Tygodnik Piłka Nożna wyróżnił Mateusza Bąkowicza i Macieja Radaszkiewicza. Piłkarze ŁKS-u znaleźli się w najlepszej jedenastce 18. kolejki Fortuna 1. Ligi. Wyróżnienie w pełni zasłużone, bo zawodnicy nie tylko w meczu z GKS-em Tychy wyrastają na liderów łódzkiej drużyny. Bramki Radaszkiewicza dały łodzianom dziewięć punktów. Obaj piłkarze poprzedni sezon spędzili w rezerwach ŁKS-u, z którymi wywalczyli awans do trzeciej ligi. Gdyby nie problemy kadrowe prawdopodobnie odgrywaliby w łódzkim klubie marginalną rolę. Kibu Vicuna, trener ŁKS-u zaufał im, a oni w pełni mu się za to odpłacają. Tak oceniliśmy Radaszkiewicza i Bąkowicza po meczu z GKS-em Tychy:

Mateusz Bąkowicz – 4

Tym razem bardziej pracowity w defensywie niż efektowny w ataku. W 52. minucie świetnie zablokował strzał tyszan, w 61. przerwał groźne prostopadłe podanie do Koziny, w 83. pewnie skasował akcję Stebleckiego. W ofensywie miał tylko jeden błysk, ale to wystarczyło, by przyłożyć nie cegiełkę, a potężną cegłę do dwubramkowego zwycięstwa ŁKS-u. To jemu należy się większość braw za akcję, która skończyła się golem na 2:0. Z wielką determinacją szarżował prawym skrzydłem, minął kilku graczy rywala i wypracował Wolskiemu świetną sytuację do strzału.

Reklama

Maciej Radaszkiewicz 4+

Bardzo dobry występ. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na jego grę bez piłki – pojedynki z obrońcami, pressing, pożeranie kolejnych kilometrów. Świetnie znalazł się w sytuacji bramkowej (choć miał też trochę szczęścia – trafił w Konrada Jałochę, ale ten tak niefortunnie interweniował, że piłka zatrzepotała w siatce). Widać było, że bramka dodała mu skrzydeł. Kibice pożegnali go w pełni zasłużonymi gromkimi oklaskami.

Jedenastka 18. kolejki Fortuna 1. Ligi tygodnika Piłka Nożna.

Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów) – Mateusz Bąkowicz (ŁKS), Julio César Rodríguez (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Łukasz Sierpina (Korona Kielce) – Patryk Makuch (Miedź Legnica), Mathieu Scalet (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Marcin Szpakowski (Korona Kielce), Dawid Błanik (Korona Kielce) – Maciej Radaszkiewicz (ŁKS), Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec), Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Reklama

Piłka nożna

ŁKSMaciej RadaszkiewiczMateusz Bąkowicz

Dodaj komentarz

Reklama