Pirulo nie został pierwszoligowcem roku

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Czas < 1 min czytania

Poznaliśmy wyniki tegorocznego plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna”. Pirulo, który był nominowany do tytułu pierwszoligowca roku, niestety nie wygrał.

Reklama

Prestiżowa nagroda trafiła w ręce Romana Gergela. 32-letni słowacki snajper jest ostatnio w znakomitej formie. W rundzie jesiennej piłkarz Termaliki zdobył aż 14 goli, co dało mu tytuł nieformalnego króla strzelców ligowej jesieni.

Świetnej dyspozycji nie można odmówić także dwóm pozostałym nominowanym – Leandro i Pirulo. Brazylijczyk do spółki z Karolem Angielskim gra pierwsze skrzypce w Radomiaku, a Hiszpan wyrósł z kolei w ostatnim czasie na czołową postać środka pola ŁKS-u, wpisując na swoje konto w pierwszej połowie sezonu osiem bramek i cztery asysty. Tym razem obaj piłkarze musieli jednak uznać wyższość Słowaka. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w 13-letniej historii głosowania na pierwszoligowca roku wszyscy nominowani piłkarze byli obcokrajowcami.

Lewandowski ponownie na szczycie

Piłkarzem roku już po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu latach wybrano Roberta Lewandowskiego. Odkryciem i ligowcem roku został uznany Jakub Moder, który w ostatnich tygodniach przeniósł się z Lecha Poznań do Brighton. Wyniki plebiscytu z radością przyjęto zapewne w Częstochowie. Marka Papszuna wybrano bowiem trenerem roku (zostawił w pokonanym polu Michała Probierza i Dariusza Żurawia), a prowadzony przez niego Raków – drużyną roku.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz