Reklama
Reklama
Reklama

Pirulo nie został pierwszoligowcem roku

Czas < 1 min czytania
Pirulo nie został pierwszoligowcem roku

fot. Marian Zubrzycki

Poznaliśmy wyniki tegorocznego plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna”. Pirulo, który był nominowany do tytułu pierwszoligowca roku, niestety nie wygrał.

Reklama

Prestiżowa nagroda trafiła w ręce Romana Gergela. 32-letni słowacki snajper jest ostatnio w znakomitej formie. W rundzie jesiennej piłkarz Termaliki zdobył aż 14 goli, co dało mu tytuł nieformalnego króla strzelców ligowej jesieni.

Świetnej dyspozycji nie można odmówić także dwóm pozostałym nominowanym – Leandro i Pirulo. Brazylijczyk do spółki z Karolem Angielskim gra pierwsze skrzypce w Radomiaku, a Hiszpan wyrósł z kolei w ostatnim czasie na czołową postać środka pola ŁKS-u, wpisując na swoje konto w pierwszej połowie sezonu osiem bramek i cztery asysty. Tym razem obaj piłkarze musieli jednak uznać wyższość Słowaka. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w 13-letniej historii głosowania na pierwszoligowca roku wszyscy nominowani piłkarze byli obcokrajowcami.

Reklama

Lewandowski ponownie na szczycie

Piłkarzem roku już po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu latach wybrano Roberta Lewandowskiego. Odkryciem i ligowcem roku został uznany Jakub Moder, który w ostatnich tygodniach przeniósł się z Lecha Poznań do Brighton. Wyniki plebiscytu z radością przyjęto zapewne w Częstochowie. Marka Papszuna wybrano bowiem trenerem roku (zostawił w pokonanym polu Michała Probierza i Dariusza Żurawia), a prowadzony przez niego Raków – drużyną roku.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama