Reklama
Reklama
Reklama

Początek jak marzenie. ŁKS gromi Odrę na inaugurację ligi

Czas < 1 min czytania
Początek jak marzenie. ŁKS gromi Odrę na inaugurację ligi

Pirulo - najlepszy piłkarz Fortuna 1. Ligi Fot. Marian Zubrzycki)

Tak to miało wyglądać. Łódzki Klub Sportowy pokonał Odrę Opole 4:0 w meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi i bardzo udanie rozpoczął zmagania w nowym sezonie.

Reklama

Starcie w Opolu nieco żwawiej rozpoczęli gospodarze. To oni prowadzili grę, ale nie tworzyli bramkowych okazji. Tę natomiast wykreowali sobie ełkaesiacy i już w 5. minucie pierwszy strzał na bramkę zamienił Michał Trąbka. 

Gol na 1:0 dodał animuszu piłkarzom z Łodzi. ŁKS dominował i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Blisko podwyższenia prowadzenia był Antonio Dominguez, ale trafił w poprzeczkę. Cierpliwość się jednak opłaciła, bowiem w 42. minucie meczu gola na 2:0 zdobył Samu Corral. 

Reklama

Łódzki Klub Sportowy był zdecydowanie lepszy w pierwszej połowie i zasłużenie prowadził do przerwy. Po zmianie stron ponownie śmielej zaatakowali gospodarze, ale brakowało im skuteczności. Tego samego nie można powiedzieć o ŁKS-ie, który w drugiej części meczu dołożył jeszcze 2 gole autorstwa Pirulo i Łukasza Sekulskiego i ostatecznie pokonał Odrę Opole aż 4:0.

Trener Wojciech Stawowy zapewne marzył o takim rozpoczęciu sezonu w Fortuna 1 Lidze. Jego piłkarze zaprezentowali sporo jakości w rozegraniu piłki oraz w wykończeniu akcji. Jeśli rozpoczynać walkę o powrót do piłkarskiej elity w Polsce, to właśnie w taki sposób.

Odra Opole – ŁKS Łódź 0:4 (0:2)
0:1 – Trąbka (5.)
0:2 – Corral (42.)
0:3 – Pirulo (71.)
0:4 – Sekulski (90.)

Reklama

Odra Opole: Mateusz Kuchta (Tobiasz Weinzettel 31′) – Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło (Konrad Kostrzycki 69′), Konrad Matuszewski – Miłosz Trojak, Tomas Mikinic, Sebastian Bonecki, Rafał Niziołek, Krzysztof Janus (Jakub Szrek 69′) – Dawid Czapliński.

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz (Jakub Tosik 69′) Michał Trąbka (Przemysław Sajdak 85′)– Pirulo, Antonio Dominguez (Dragoljub Srnić 72′), Adam Ratajczyk – Samu Corral (Łukasz Sekulski 46′)

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama