Reklama
Reklama

Podsumowanie mistrzostw świata WPA w Pabianicach

Czas < 1 min czytania
Podsumowanie mistrzostw świata WPA w Pabianicach

Mistrzostwa Świata federacji WPA, których Łódzki Sport był patronem medialnym okazały się wielkim sukcesem. Sportowcy bili rekordy świata i wykazywali się niezwykłymi osiągnięciami.

Reklama

Najciekawsze były boje w kategorii open. Krzysztof Wierzbicki pobił rekord świata wyciskając ciężar o wadze 430 kilogramów. Inne pojedynki też nie zawiodły. Szczególnym chartem ducha wykazywali się uczestnicy kategorii Master (startujący w niej sportowcy mają więcej niż 40 lat). Panowie podnosili ciężary o wadze 300 kilogramów i więcej.

Zawody kobiet też dostarczyły wielu emocji. Zawodniczki z całego świata mierzyły się we wszystkich trzech dziedzinach trójboju siłowego. Najbardziej efektowne były pojedynki w martwym ciągu, gdzie często ważące mniej niż 70 kilogramów panie wyciskały ciężary o wadze większej niż 150 kilogramów.

Reklama

Podsumowując zawody przypominamy wywiady z wyjątkowymi sportowcami, którzy wzięli w nich udział.

Wywiad z rekordzistką świata służb mundurowych Olimpią Felińskądo przeczytania tutaj

Wywiad z wyjątkowym sportowcem niewidomym Kacprem Kowalewskim, który startuje z pełnosprawnymi sportowcami i jest w stanie osiągać takie same wyniki jak onido przeczytania tutaj

Reklama

Wywiad z organizatorem zawodów Hovhannes Yazichyan’em – Ormianinem, który stał się łodzianinemdo przeczytania tutaj

Zawody były udane, mieliśmy okazję podziwiać wielu wspaniałych sportowców i coś nam podpowiada, że to nie ostatni raz kiedy Łódzki Sport zagości na tego typu imprezie.

Reklama

Inne sporty

Dodaj komentarz

Reklama