Reklama
Reklama
Reklama

Porażka Grot budowlanych w dziwnych okolicznościach

Czas < 1 min czytania
Porażka Grot budowlanych w dziwnych okolicznościach

Błażej Krzyształowicz nie prowadził Grot Budowlanych w meczu z Volleyem Wrocław Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Grot Budowlani Łódź przegrali z Volleyem Wrocław. Tak więc derbów w ćwierćfinale nie będzie.

Reklama

Mecz drużyn z Łodzi i Wrocławia zaczął się ponad godzinę później. Volley przed spotkaniem zażądał, by Grot Budowlani przedstawili wyniki testów na koronawirusa łódzkich zawodniczek. Powodem był brak w składzie Julii Nowickiej, Marii Stenzel, Veroniki Jones-Perry, a także Błażeja Krzyształowicza. Wszyscy są w izolacji z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w tym sezonie. Komisarz zawodów przychylił się do tej prośby. Okazało się, że wyniki testów były negatywne i mecz się zaczął. Osłabiony i grający w ośmioosobowym składzie zespół Grot Budowlanych walczył dzielnie, jednak w decydujących momentach lepsze były rywalki.

Reklama

Porażka spowodowała, że Grot Budowlani zaczną play-off z szóstej pozycji i prawdopodobnie zmierzą się w ćwierćfinale z Chemikiem Police, głównym faworytem do tytułu. Gdyby wygrali, mielibyśmy derby Łodzi, bo czwartty w tabeli jest ŁKS Commercecon.

Grot Budowlani Łódź – Volley Wrocław 0:3 (19:25, 25:27, 24:26)

Grot Budowlani: Poreda 2, Fedusio 12, Centka 11, Damaske 8, Górecka 5, Lisiak 7, Kędziora (libero) oraz Michalak 3

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódźsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama