Reklama
Reklama
Reklama

Porażka Grota Budowalnych. Zabrakło kluczowych zawodniczek

Czas 2 min czytania
Porażka Grota Budowalnych. Zabrakło kluczowych zawodniczek

LODZ. 30.10.2021 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. Grot Budowlani LODZ - ENERGA MKS KALISZ N/Z PAULINA DAMASKE, JUSTYNA KEDZIORA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Osłabieni przez chorobę Grot Budowalni przegrali pierwszy półfinał

Reklama

Grot Budowlani pierwszy półfinał rozgrywali osłabieni, bo przez chorobę nie mogli skorzystać z Moniki Fedusio, najlepszej zawodniczki ćwierćfinałów i Zuzanny Góreckiej, przyjmująćej. Niestety brak kluczowych zawodniczek odbił się na dyspozycji zespołu w pierwszym secie. Chociaż początek był wyrównany to drużyna z Polic z Agnieszką Kąkolewską na zagrywce wyszła na sześciopunktowe prowadzenie. Budowalne próbowały nadrabiać straty, ale oprócz Ann Cleger, która starała się utrzymywać zespół w grze, nie dysponowały dużą siłą w ofensywie. Piłkę setową Chemik miał przy wyniku 24:14. Pierwszą, udało się obronić Paulinie Damaske. Następnie Anna Lewandowska zdobyła punkt blokiem, ale przy trzecim setbolu Kąkolewska była bezlitosna. Łodzianki przegrały 16:25. Policzanki, w pierwszym secie miały aż sześć punktowych bloków.

W drugim secie było 5:5, a siły w ofensywie Budowalnych rozkładały się równomiernie. Nieźle grała Paulina Damaske, która zdobywała ważne punkty utrzymujące łódzki zespół w grze. To ona dała swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie. W Chemiku, słabo grała Brakocević. Serbka popełniała błędy, a Budowlane na tym korzystały i prowadziły 9:6. Rozkręcała się Ann Cleger, która zdobyła ważne punkty dzięki którym łodzianki prowadziły pięcioma punktami. Na 15:8, asa serwisowego posłała Małgorzata Lisiak. Kiedy wydawało się, że Chemik zacznie odrabiać straty, Damaske zdobyła blokiem punkt na 16:12. Niestety, atakująca zespołu z Polic im dłużej trwał set, tym grała lepiej. Przez jej zagrywki przewaga Budowalnych stopniała do dwóch punktów. Po przebiciu piłki przez Damaske, Iga Wasilewska zdobyła punkt na 18:18. Łodziankom zwycięstwo wymykało się z rąk. Chemik objął prowadzenie, po ataku w aut Justyny Kędziory. Pod koniec seta, na wyżyny wspięła się Kąkolewska, która dała gospodyniom trzy bardzo ważne punkty. Piłkę setową, Chemik miał po zepsutej zagrywce Kędziory. Policzanki wygrały seta po bloku Kąkolewskiej, chociaż sędzia, żeby przyznać punkt musiał skorzystać z wideoweryfikacji, która pokazała piłkę w boisku.

Reklama

Na początku trzeciej partii, dzięki dobrej grze blokiem, Chemik szybko objął prowadzenie. Łodzianki zaczęły nadrabiać starty, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Lewandowska, która zdobyła asa na 7:9. Budowalne rozkręcały się z każdą piłką. Dużo zależało od Cleger, na której opierała się ofensywa łódzkiego zespołu. Kubanka zdobyła ważny punkt na 9:11 mocnym atakiem ze skrzydła. Niestety Kąkolewska była nie do zatrzymania. Środkowa Chemika miała 70 proc. skuteczność w ataku i niosła swoją drużynę do zwycięstwa. Meczbola, policzanki miały po bloku Aleksandry Lipskiej. Mecz zdobywając punkt atakiem ze skrzydła zakończyła Brakocević.

MVP spotkania została Martyna Łukasik.

Następny mecz Grot Budowlani rozegrają 25 kwietnia o 17:30 w Łodzi.

Reklama

Chemik Police – Grot Budowlani (25:16, 25:21

Chemik Police: Kowalewska, Łukasik, Czyraniańska, Brakocević, Kąkolewska, Wasilewska, Stenzel (libero), oraz Lipska, Milenković

Grot Budowlani: Łazowska, Kędziora, Lewandowska, Cleger, Lisiak, Damaske, Łysiak (libero), oraz

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama