Reklama
Reklama
Reklama

Prawie milion złotych dla Widzewa z Tarczy Antykryzysowej

Czas < 1 min czytania
Prawie milion złotych dla Widzewa z Tarczy Antykryzysowej

Stadion Widzewa Łódź (fot. Bartosz Jankowski)

Widzew otrzymał prawie milion złotych dzięki rządowej Tarczy Antykryzysowej. Środki zasiliły klubowy budżet kilka dni temu.

Reklama

Klub z Al. Piłsudskiego skorzystał z programu wsparcia przedsiębiorców, który powstał w związku ze zwalczaniem skutków COVID-19 w Polsce. 

Wniosek klubu uzyskał akceptację rady nadzorczej spółki i Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, czyli jego właściciela. 

Reklama

Sprawnie przeprowadzony proces wnioskowania zakończył się udzieleniem Widzewowi dofinansowania w wysokość 934 tysięcy złotych, a środki trafiły już do klubu. 

To kolejny, po optymalizacji kosztów bieżących działalności i czasowym obniżeniu wynagrodzeń, krok mający na celu zabezpieczenie sytuacji finansowej i ciągłości funkcjonowania klubu w najbliższych miesiącach – czytamy na widzew.com.

Przypomnijmy, że finansowanie dla mikrofirm i małych oraz średnich przedsiębiorstw opiera się na nieoprocentowanych subwencjach finansowych, dostępnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu. Zgodnie z założeniami Tarczy Finansowej po spełnieniu określonych kryteriów, wśród których znajdują się między innymi utrzymanie działalności i określonego poziomu zatrudnienia, po 12 miesiącach od 25 do 75 procent wartości subwencji może zostać umorzone.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama