Grot Budowlani Łódź z międzynarodowym zakazem transferowym

Błażej Krzyształowicz 2019-04-29 ŁKS Commercecon - Grot Budowlani Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Grot Budowlani Łódź znaleźli się na liście klubów, które zostały objęte międzynarodowym zakazem transferowym. Prezes łódzkiego klubu zapewnia jednak, że zakaz niebawem zostanie zniesiony. 

Reklama

MIędzynarodowe zakazy transferowe są najczęściej nakładane ze względu na zaległości finansowe wobec obecnych lub byłych zawodników / zawodniczek, FIVB lub kontynentalnych federacji. 

FIVB nałożyła 14 kwietnia na ekipę wicemistrzyń Polski 2019 zakaz transferów dotyczący zawodniczek z Europy. Powodem takiej decyzji były zaległości wobec siatkarki, która reprezentowała barwy Grota Budowlanych w poprzednim sezonie. 

– Dotyczyło to jednej z zawodniczek, która grała u nas w poprzednim sezonie. Zawarliśmy już z nią ugodę i zakaz transferowy powinien zostać niedługo zniesiony. Nie ma w związku z tym żadnych obaw – powiedział w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej Marcin Chudzik, prezes Grota Budowlanych Łódź. – Nie chodziło wcale o Charlotte Leys, która odeszła od nas w styczniu, ale o inną siatkarkę – podkreślił.

Reklama

Wielce prawdopodobne, że zwlekanie z ogłaszaniem transferów, o których prezes Chudzik opowiedział TUTAJ, jest chociaż w pewnym stopniu spowodowane zakazem nałożonym przez FIVB.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Reklama

Dodaj komentarz