Reklama
Reklama

Przed nami ósma edycja Łódź Business Run

Czas 2 min czytania
Przed nami ósma edycja Łódź Business Run

Biegacze pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową 5 września.

Reklama

Bieg Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Wszystko zaczęło się w 2012 roku w Krakowie, gdzie jest siedziba fundacji. W tym roku bieg świętuje dziesiątą edycję. Biegacze z Łodzi i regionu do pomagania osobom z niepełnosprawnością ruchową włączyli się dwa lata później. 

Od 1 marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitacji, konsultacji medycznych i pomocy psychologicznej.

Reklama

By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka: Jak zostać beneficjentem?). Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.

Ebi Smolarek też biega w Łódź Business Run

Do 2019 roku sztafety rywalizowały w dziewięciu miastach Polski. W ubiegłym roku ze względu na pandemię impreza zmieniła formułę na wirtualną – pracownicy firm i korporacji samodzielnie wybierali trasę długości 4 km, a wyniki przesyłali za pomocą aplikacji. Można było zaliczyć dystans w każdym zakątku świata. 

Reklama

Euzebiusz Smolarek, ambasador Poland Business Run, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a także syn Włodzimierza Smolarka, legendy Widzewa, biegł w Holandii, w której na co dzień mieszka. – Pamiętam jak pierwszy raz wziąłem udział w sztafecie w Łodzi i startowałem z setkami innych zawodników. To było święto biegania i pomagania. Choć rok temu nie mogliśmy pobiec wspólnie, to wirtualna formuła biegu ma taką zaletę, że nawet jak nas nie ma na miejscu, to możemy wziąć udział i w ten sposób pomóc. A sztafeta może ukończyć zawody z każdego miejsca na świecie – podkreśla Smolarek. – W tym roku jako Polski Związek Piłkarzy znów staniemy na starcie. Bieganie i pomaganie już weszło nam w krew – zapewnia.

Biegacze rywalizowali więc wirtualnie, ale pomagali realnie. Dzięki nim zebrano pieniądze na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji. W Łodzi i regionie pobiegło około 1700 osób. Pomoc trafiła do sześciu osób z niepełnosprawnością ruchową z województwa – Gabriela Głowacka, Michał Mantyk, Zdzisława Gienszczak, Kazimierz Olejnik i Tadeusz Stępień pojechali na turnus rehabilitacyjny, a Krzysztof Pazia dostał dofinansowanie protezy ręki. W sumie przez siedem lat pomoc od charytatywnych sztafet Łódź Business Run trafiła do 56 osób z niepełnosprawnością ruchową.

– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” setkom osób – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie naszych partnerów, którzy od wielu lat pozostają sponsorami biegu.

Reklama

Inne sporty

Łódź Buissnes Run

Dodaj komentarz

Reklama