Reklama
Reklama

Puchar Polski. Dla ŁKS Commercecon pierwszy mecz będzie jak finał

Czas < 1 min czytania
Puchar Polski. Dla ŁKS Commercecon pierwszy mecz będzie jak finał

Nie o takim losowaniu Tauron Pucharu Polski marzył Michal Masek, trener ŁKS-u Commercecon FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

ŁKS Commercecon nie miał szczęścia w losowaniu pierwszej rundy Pucharu Polski. Narzekać nie mogą Grot Budowlani i PGE Skra Bełchatów.

Reklama

W tym sezonie Puchar Polski ma znacznie liczniejszą obsadę ni z w poprzednich edycjach, ponieważ jest więcej wolnych terminów. Dlatego wystąpią w tym wszystkie drużyny Tauron Ligi, PlusLigi i pierwszych lig. Los nie był łaskawy dla ŁKS Commercecon, który już w pierwszej rundzie trafił na Developres Rzeszów, czyli jednego z faworytów obecnego sezonu. Jakby pecha było mało, jedyne spotkanie zostanie rozegrane w Rzeszowie. Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się z lepszym z pary: Legionovia – UNI Opole.

Grot Budowlani też zagrają na wyjeździe, lecz z dużo słabszym przeciwnikiem, jakim jest Roleski PWSZ Tarnów. W razie wygranej łodzianki trafia albo na BKS Bostik Bielsko-Biała, albo na Volley Wrocław. Pierwsze mecze 1/8 finału zaplanowane są na 26 stycznia.

Reklama

Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, rozpoczną rywalizację męskie drużyny. PGE Skra, siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski, w 1/16 finału zmierzy się w Częstochowie z pierwszoligowym Norwidem, którego trenerem jest Piotr Gruszka. W kolejnej rundzie bełchatowianie trafią zapewne na Asseco Resovię, która jest zdecydowanym faworytem meczu z KPS-em Siedlce.

W Pucharze Polski wystąpią też dwie drużyny z Tauron 1. Ligi z województwa łódzkiego. SMS Spała podejmie Indykpol AZS Olsztyn, a Lechia Tomaszów – Projekt Warszawa.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon ŁódźPGE Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama