Puchar Prezydent Łodzi: ŁKS pokonuje Widzew w finale

fot. ŁZPN

Reklama


Czas < 1 min czytania

W miniony weekend młodzi piłkarze z Łodzi i okolic rywalizowali w Atlas Arenie o Puchar Prezydent Łodzi. W finale… ŁKS zmierzył się z Młodym Widzewem.

W turnieju organizowanym w największej łódzkiej hali wystąpili młodzi piłkarze z rocznika 2012. W zawodach wzięły udział drużyny Boruty Zgierz, UKS-u SMS-u Łódź., Progresu Konstantynów Łódzki, Zawiszy Rzgów, Włókniarza Zgierz, AP 81, FA Retkinia oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Od początku turnieju świetnie radzili sobie zawodnicy ŁKS-u i Młodego Widzewa, którzy okazali się najlepsi w swoich grupach i wywalczyli awans do półfinałów. W tej fazie rywalizacji biało-czerwono-biali pokonali 5:0 Sokoła Aleksandrów Łódzki, a młodzi widzewiacy wyeliminowali po rzutach karnych Progres Konstantynów Łódzki. W decydującym meczu turnieju doszło więc do wewnątrzłódzkiej rywalizacji, w której 2:0 zwyciężyli młodzi piłkarze ŁKS-u. Oba zespoły rywalizujące w finale zapewniły sobie udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Reklama

Młodzi zawodnicy łódzkich klubów sięgnęli również po wyróżnienia indywidualne. Julian Chudzik z ŁKS-u został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a tytuł najlepszego strzelca zawodów przypadł w udziale Jakubowi Cuprjakowi z Młodego Widzewa.

Piłka nożna

ŁKS ŁódźPiłka młodzieżowaWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz