Reklama
Reklama

Raport Instat. Czterech wyróżnionych z ŁKS-u i Widzewa

Czas 2 min czytania
Raport Instat. Czterech wyróżnionych z ŁKS-u i Widzewa

Derby Łodzi Fot. Marian Zubrzycki

Piłkarze ŁKS-u i Widzewa, wypadli w raporcie Instat… zaskakująco.

Reklama

Kibice ŁKS-u chcą jak najszybciej zapomnieć o jesieni w wykonaniu ich piłkarzy. Fani Widzewa są zadowoleni, ale znajdą się wśród nich tacy, którzy czują niedosyt. Z pierwszą połową sezonu rozliczyła się również pierwsza liga. W raporcie Instat zebrano statystki najlepszych drużyn i piłkarzy. Zaskoczenia? Są i to spore.

Widzew i ŁKS nie są najlepsi

Żadna z łódzkich drużyn nie znalazła się na podium jeżeli chodzi o bramki po stałych fragmentach gry. Najwięcej bramek, bo aż 13, po stałych fragmentach zdobyła Puszcza Niepołomice. Na drugim miejscu z 12. golami plasują się aż cztery drużyny – Miedź, Arka, Odra i Resovia. Z drugiej strony należy się cieszyć, że Widzew i ŁKS nie są po drugiej, tej mniej chlubnej stronie rankingu. Łódzkie kluby są poza pierwszą piątką drużyn tracących gole ze stałych fragmentów.

Reklama

ŁKS nie jest najlepszy w statystyce, którą uwielbia się chwalić. Większe posiadanie piłki na przestrzeni półrocza miała Arka Gdynia. Podopieczni Vicuny są na drugim miejscu ze średnią 57. proc. na mecz, a gdynianie wyprzedzają ich o jeden punkt procentowy. Trzecie Podbeskidzie jest aż o trzy punkty procentowe gorsze.

1. Arka Gdynia – 58%,
2. ŁKS Łódź – 57%,
3. Podbeskidzie – 54%,
4. Korona Kielce – 54%,
5. Miedź Legnica – 54%.

Piłkarze ŁKS-u i Widzewa wyróżnieni

Najwięcej prób odbiorów w Fortuna 1 Lidze mają defensywni pomocnicy. Remigiusz Borkała z GKS Jastrzębie, ma trudne zadanie, bo jego drużyna częściej musi się bronić niż atakować i widać to doskonale w tej statystyce. Na drugiej pozycji znajduje się Marek Hanousek, który rządzi w środku pola Widzewa Łódź. Oprócz tego, że bardzo często przechwytuje futbolówkę to jest także zaangażowany w akcje ofensywne. Nic dziwnego, że wielu uważa go za najlepszego piłkarza pierwszej ligi.

Reklama

Liczba odbiorów (próby/udane):

1. Remigiusz Borkała – 122/89,
2. Marek Hanousek – 137/84,
3. Marcel Ziemann – 89/56, 
4. Damian Tront – 82/55, 
5. Dominik Radziemski – 86/52.

Najlepiej dryblującym piłkarzem w lidze jest… Javi Moreno. Dla kibiców ŁKS-u byłaby to świetna informacja, gdyby tylko za udane dryblingi zaczęto przyznawać punkty. Moreno przez 15 meczów zanotował tylko jedną asystę, więc jego wysokie umiejętności nie zdały się na wiele.

Reklama

Liczba dryblingów (próby/udane):

1. Javi Moreno 96/66,
2. Emile Thiakane 92/58,
3. Olaf Kobacki 100/56,
4. Dominik Piła 107/53,
5. Mateusz Marzec 73/51.

Na podstawie wszystkich zebranych danych, określających efektywność piłkarzy w jedenastce jesieni wyróżniono również Jakuba Wrąbla i Pirulo, co nie powinno nikogo dziwić. Pod uwagę brani byli zawodnicy, którzy na boisku spędzili co najmniej 900 minut.

Reklama

Jakub Wrąbel – Luis Valcarse,  Konrad Nowak, Nemanja Mijusković, Olaf Kobacki – Javi Moreno, Adam Deja, Hubert Adamczyk, Pirulo – Kamil Biliński, Patryk Makuch.

Piłka nożna

Jakub WrąbelJavi MorenoŁKS ŁódźMarek HanousekPiruloWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama