Reklama
Reklama
Reklama

Raport z budowy stadionu ŁKS-u: już wkrótce ruszy montaż membrany dachu

Czas 2 min czytania
Raport z budowy stadionu ŁKS-u: już wkrótce ruszy montaż membrany dachu

Prace na budowie stadionu przy al. Unii trwają w najlepsze. Postępują prace na budowie trybuny północnej (od strony Parku na Zdrowiu), montowane są kolejne elementy dachu, a już wkrótce nad trybuną południową (od strony parkingu) wykwalifikowana ekipa alpinistów rozepnie membranę.

Reklama

Najbardziej zaawansowane są obecnie prace przy budowie trybun południowej i wschodniej (od strony al. Unii). W tej części stadionu zakończony został już montaż elementów prefabrykowanych. Spore postępy można zauważyć także na trybunie północnej. Obecnie jest tam wylewany strop żelbetowy, a w tym tygodniu mają pojawić się na nim pierwsze słupy. Dzięki tym pracom już na przełomie lutego i marca bryła stadionu ma zostać domknięta.

Najbardziej imponujące zmiany są związane z montażem ogromnych, stalowych elementów dachu. Jak mówi Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud to wielkie logistyczne wyzwanie udaje się jak na razie realizować bez opóźnień. -Na tę chwilę zamontowaliśmy dziewięć z dwudziestu dziewięciu elementów dachu. Transporty z nowymi elementami przyjeżdżają praktycznie codziennie. Wbrew naszym wcześniejszym obawom są one realizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem – powiedział w rozmowie z ekipą ŁKS TV.

Reklama

Rosa uspokoił także kibiców biało-czerwono-białych, którzy zauważyli, że montowane obecnie elementy dachu są krótsze niż te wieńczące trybunę zachodnią. -Zmiana konstrukcji w porównaniu do istniejącej trybuny wynika z możliwości, jaką zamawiający dopuścił na etapie przetargu. Ta zmiana nie będzie aż tak istotna – zadaszenie będzie obejmowało całość trybun włącznie z pierwszym rzędem – zaznaczył.

W ostatnich dniach postępom na budowie stadionu osobny artykuł poświęciła także oficjalna strona Urzędu Miasta Łodzi. Podano w nim m.in. dokładne wymiary stadionu, które prezentują się imponująco (długość 210,70 m; szerokość 119,84 m; wysokość 25,82). Dla kibiców obu łódzkich klubów z zainteresowaniem wypatrujących wieści o dokładnej pojemności stadionu mamy jednak złe wieści – wciąż jest ona określana enigmatycznym zwrotem „minimum 18 tysięcy miejsc”.

Reklama

W ostatnim miesiącu kończącego się roku ekipa budowlana nie zamierza zwalniać tempa. Kontynuowany będzie m.in. montaż elementów dachu i membrany, a już w najbliższym tygodniu ruszą prace związane z instalacją zewnętrznych sieci sanitarnych.

Fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama