Reklama
Reklama

Reprezentacja Polski sięga po łódzkich zawodników!

Czas < 1 min czytania
Reprezentacja Polski sięga po łódzkich zawodników!

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

Wielkiego zaszczytu dostąpili zawodnicy AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź. Zawodnicy ekstraligowego klubu zostali powołani do młodzieżowej reprezentacji Polski.

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź mają już za sobą sezon 2021/2022. Łodzianie utrzymali się w Ekstralidze, zajmując 6. miejsce, a w 14 meczach zgromadzili 12 punktów.

Reklama

Po uratowaniu bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej kibice łódzkiej drużyny, a w zasadzie dwóch łódzkich drużyn, mają kolejny powód do dumy. Zawodnicy AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź dostali powołanie do reprezentacji Polski U-19.

Mowa tutaj o Igorze Leśniewskim i Szymonie Malickim. Obaj są wychowankami UKS Nowa Łódź, a w seniorskim zespole AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź zdążyli wystąpić już odpowiednio w pięciu i sześciu meczach na poziomie Ekstraligi.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Koniec sezonu łódzkich unihokeistów

Są to nasi wychowankowie, a w Ekstralidze zdążyli zagrać już kilka spotkań, a teraz cieszymy się, że otrzymali szansę zagrania z orzełkiem na piersi, a dla każdego z zawodników, dostanie się do kadry jest dużym wyczynem. Liczę, że pokażą się z dobrej strony i nie skończy się to dla nich na jednym turnieju – skomentował wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja, Robert Benkes.

Reklama

Młodzi łodzianie będą reprezentować nasz kraj na turnieju Ostrava Cup w Czechach i jak przyznaje Robert Benkes, będzie to dla nich pierwszy tak duży wyjazd:

Reklama

Turniej jest dość daleko, bo to jest Ostrawa. Dla chłopaków będzie to pierwszy turniej zagraniczny, bo do tej pory grali tylko u nas w kraju – dodał Robert Benkes, który nie krył zadowolenia z powołania dla klubowych wychowanków:

Są to chłopaki, którzy się dobrze zapowiadają, co potwierdzili na ostatnim turnieju w Kołaczkowie, gdzie zajęli 3. miejsce. Bardzo się cieszymy, że będą mogli pokazać się na arenie międzynarodowej – zakończył prezes Łódzkiego Związku Unihokeja.

CZYTAJ TAKŻE >>> Unihokeiści też pomagają Ukrainie

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź

Dodaj komentarz

Reklama