Reklama
Reklama

Rozpoczynają się zapisy na mecz Widzewa

Czas 2 min czytania
Rozpoczynają się zapisy na mecz Widzewa

LODZ. 01.08.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - SANDECJA NOWY SACZ N/Z KIBICE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

We wtorek o godz. 11 rozpoczną się zapisy dla karnetowiczów na mecz 2. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Widzew Łódź podejmie Chrobrego Głogów.

Reklama

Widzew otrzymał zgodę na organizację imprez masowych z możliwością wpuszczania na mecze kibiców w liczbie nieprzekraczającej 50 procent pojemności stadionu, bez wliczania w ten limit osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

W przypadku meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi będą obowiązywać podobne zasady zapisów na mecz, co przy okazji pierwszego spotkania w sezonie. Każdy posiadacz karnetu będzie mógł zaznaczyć okienko, w którym potwierdzi, czy posiada zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 i czy może je okazać. W praktyce szczepienie przeciw COVID-19 umożliwi wejście na każdy domowy mecz Widzewa (chyba że zmianie ulegną przepisy rządowe). Po potwierdzeniu system automatycznie wliczy taką osobę poza limit 50 procent pojemności stadionu określonego w rozporządzeniu.

Reklama

Na meczu Widzewa z zaświadczeniem

Karnetowicze, którzy zaznaczą w systemie, że posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 i tym samym nie będą zaliczani do limitu określonego w rozporządzeniu, będą zobowiązani okazać przy wejściu na stadion zaświadczenia o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta. Nieokazanie dokumentu może skutkować odmową wejścia na mecz z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych. Dokumenty te nie będą zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie będą potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikowana będzie autentyczność i ważność zaświadczenia.

Karnetowicze, którzy nie potwierdzą posiadania zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 w momencie zapisu na mecz, będą mogli wejść na stadion do liczby stanowiącej 50 procent pojemności stadionu, czyli w maksymalnej liczbie 8721. Jeśli osób takich będzie więcej, o wejściu będzie decydować liczba meczów w sezonie, w których wziął udział karnetowicz nieposiadający zaświadczenia o szczepieniu.

Zarówno w przypadku karnetowiczów posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, jak i karnetowiczów bez takiego zaświadczenia, do wejścia na mecz nadal uprawniać będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub ewentualnie okazany na urządzeniu mobilnym.

Reklama

Karnety do odbioru

Każdy karnetowicz otrzyma kartę karnetową (poprzez odbiór osobisty lub przesyłkę kurierską), ale do czasu całkowitego zdjęcia obostrzeń nie będzie ona potrzebna do wejścia na stadion. Karty karnetowe można odbierać w kasie nr 2 lub w oficjalnym sklepie Widzewa. W trakcie dnia meczowego otwarta będzie również kasa nr 3, ale ze względu na liczbę klientów zawieszona będzie możliwość odbioru w sklepie. 

Jeśli karnetowicz nie dokona zapisu na mecz w terminie określonym w harmonogramie, jego miejsce automatycznie trafi do puli biletów przeznaczonej do otwartej sprzedaży (nie będzie prowadzone zwalnianie miejsc znane z poprzednich sezonów). Jeżeli karnetowicz nie zdąży albo zapomni zapisać się na mecz w określonym terminie, a jednak będzie chciał wziąć w nim udział, do momentu rozpoczęcia spotkania będzie mógł wystawić sobie bezpłatny bilet tej samej kategorii, jakiej posiada karnet – ale tylko w sytuacji, jeśli w danej kategorii będą jeszcze wolne miejsca. Dlatego klub zachęca, by zapisów dokonywać jak najwcześniej.

Klub nie może zagwarantować, że bilety w wolnej sprzedaży będą dostępne dla osób nieposiadających zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 (stanie się tak wtedy, gdy wcześniej wypełnią one limit 50 procent pojemności stadionu). Sprzedaż otwarta biletów ruszy w piątek 13 sierpnia o 12 i będzie prowadzona tylko online.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama