Reklama
Reklama
Reklama

Rychło w czas… Budowlanym SA zdjęto zakaz transferowy

Czas < 1 min czytania
Rychło w czas… Budowlanym SA zdjęto zakaz transferowy

29.05.2022 RUGBY EKSTRALIGA. MASTER PHAM RUGBY LODZ SA - RC LECHIS GDSNSK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Koniec zakazu transferowego Budowlanych SA.
Reklama

Budowlani SA co roku zdobywali złoty, albo srebrny medal mistrzostw Polski w rugby. W tym roku nie było to możliwe, bo Polski Związek Rugby nałożył na drużynę zakaz transferowy. Chodziło o rzekomy brak grup młodzieżowych i ich udział w turniejach, chociaż łódzki zespół wykazywał, że wystawiał młodych zawodników we wszystkich rozgrywkach, do których zostali dopuszczeni. Nie pomógł covid, bo jeden z turniejów został przez niego odwołany i kilka innych czynników. Budowlani, w tym sezonie utrzymali się w lidze, ale po porażce z Lechią Gdańsk stracili szanse na medale. Zostały im dwa spotkania. – Rozegramy oba mecze i pokażemy, że hasło walczyć i wygrywać to nie są puste frazesy – zapowiada Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy łódzkiego klubu. Następne spotkanie łodzianie rozegrają 5 czerwca o 14:00. Ich rywalem będzie Juvenia Kraków.

Reklama

Komunikat Polskiego Związku Rugby

„Zarząd Polskiego Związku Rugby w oparciu o wyrok Trybunału Arbitrażowego, a także informację Ministerstwa Sportu i Turystyki uchylił zakaz transferowy nałożony na kluby przez Komisję Gier i Dyscypliny w dniu 23 lipca 2021 roku.

Jednocześnie Zarząd PZR dla tych klubów otwiera okno transferowe od dnia 2 czerwca 2022 roku do dnia 6 czerwca 2022 roku do godziny 16:00.

Reklama

Informujemy, że rozpatrywanie wniosków w systemie licencyjnym odbywa się w godzinach pracy biura.

Dodatkowo Polski Związek Rugby informuje, że w sprawie wyroku Trybunału Arbitrażowego złożył skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.”

Reklama

Inne sporty

Budowlani SA

Dodaj komentarz

Reklama