Reklama
Reklama

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wśród najlepszych w PlusLidze

Czas < 1 min czytania
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wśród najlepszych w PlusLidze

Drużyna PGE Skry Bełchatów Fot. skra.pl

Mateusz Bieniek i Dick Kooy z PGE Skry Bełchatów zostali wybrani do drużyny szóstej kolejki PlusLigi.

Reklama

PGE Skra pokonała w niedzielę w Warszawie Projekt 3:0, odnosząc czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Cała drużyna zagrała świetnie, a najlepiej Kooy i Bieniek. Holender został wybrany na najlepszego zawodnika meczu, a jego statystyki są znakomite: zdobył 14 punktów (10 w ataku, 1 as i 3 bloki). Miał aż 67-procentową skuteczność w zbiciach, a w zagrywce nie pomylił się ani razu, choć przecież serwuje ryzykownie z wyskoku.

– Potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa z bardzo mocnym przeciwnikiem. Mam nadzieję, że t nas napędzi i doda skrzydeł – mówił po spotkaniu w stolicy Bieniek. – Ciężko pracujemy i mam nadzieję, że droga, którą obraliśmy jest odpowiednia i będziemy szli do przodu.

Reklama

Bieniek punktów miał 11, czego aż sześć po asach. Zresztą drugi raz z rzędu popisał się taką skutecznością w zagrywce i w rankingu najlepiej serwujący w PlusLidze prowadzi zdecydowanie: ma 19 asów, o sześć więcej od Mitchella Stahla ze Stali Nysa.

W PlusLidze PGE Skra jest najlepiej serwującą drużyną. Dotąd zdobyła dzięki temu 48 punktów, o dziewięć więcej od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i o 13 od Stali Nysa. Oprócz Bieńka asy na koncie mają Kooy (9), Aleksandar Atanasijević (8), Milad Ebadipour (5), Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Mikołaj Sawicki (po 2), Robert Taht (1).

Reklama

W następnej kolejce PGE Skra Bełchatów zagra w hali Energia z LUK Lublin, beniaminkiem PlusLigi. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Reklama

Siatkówka

Dick KooyMateusz BieniekPGE Skra BełchatówPlusLiga

Dodaj komentarz

Reklama