Smutne pożegnanie Gutowskiego. Stracił status młodzieżowca i miejsce w Widzewie

Konrad Gutowski Widzew (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Konrad Gutowski oficjalnie opuszcza szeregi Widzewa Łódź. Były już skrzydłowy Widzewa przeniósł się dziś na zasadzie transferu definitywnego do występującego w Ekstraklasie Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Gutowski w Widzewie spędził dwa sezony podczas których rozegrał sześćdziesiąt pięć spotkań (w tym trzy w PucharzePolski), w których zdobył dziewięć bramek. W tym czasie występował jednak w łódzkim klubie w roli młodzieżowca.

Reklama

Po awansie do I ligi Konrad Gutowski stracił zarówno status młodzieżowca, jak i swoją dobrą pozycję w klubie. Młody skrzydłowy został wygryziony ze składu przez Michaela Ameyawa, a z czasem przestał nawet łapać się do meczowej kadry. Ostatecznie na boisku pojawiał się jedynie w zespole rezerw.

Przypadek Gutowskiego daje powody, by poddać pod wątpliwość sens przepisu, który nakazujące występy młodzieżowców w polskich ligach. Popularny „Gutek” to jeden z wielu przykładów młodych piłkarzy, którzy po utracie statusu młodzieżowca mają problem, by regularnie występować w seniorskiej piłce na poziomie ekstraklasy lub na jej zapleczu.

Reklama

W Podbeskidziu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, urodzony w 1999 roku piłkarz będzie jeszcze się liczył jako młodzieżowiec. Czas pokaże, czy bez tego przywileju 21-latkowi uda się wywalczyć miejsce w składzie Górali.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz