Reklama
Reklama

Solidna lekcja od unihokejowego mistrza Polski

Czas 2 min czytania
Solidna lekcja od unihokejowego mistrza Polski

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

W minioną niedzielę unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź zmierzyli się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski oraz obecnym liderem Ekstraligi – UKS Bankówka Zielonka. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze i oczekiwaniom sprostali.

Reklama

Pierwsza tercja była niezwykle wyrównana i przebiegała bez wskazania na którąkolwiek ze stron. Remis 1:1 po pierwszych 20 minutach gry był sprawiedliwym wynikiem. Strzelcem jedynej bramki dla łódzkiego zespołu w pierwszej odsłonie był Dawid Studziński, który z zimną krwią wykorzystał podanie Roberta Krawczyka.

Patrząc z perspektywy łodzian druga tercja to już jednak ogromna niemoc w ofensywie oraz jeszcze większe błędy w obronie, które przypadły na końcową część tej odsłony meczu. Bankówka rozpoczęła tercję od szybkiego strzelenia dwóch bramek, na co jednym trafieniem odpowiedzieli odpowiedzieli jeszcze łodzianie, za sprawą trafienia Jana Dyśko. Z każdą minutą było już jednak tylko gorzej. Najpierw zawodnicy AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź nie wykorzystali 5-minutowej gry w przewadze, a później worek z bramkami rozwiązał się… Gospodarze zaaplikowali przyjezdnych 7 bramek w przeciągu zaledwie 6 minut. Finalnie po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał wynik 10:2.

Reklama

Po tak słabej końcówce drugiej tercji w szatni musiało paść kilka męskich słów. Czy przyniosło to oczekiwane skutki? Trudno stwierdzić. Owszem tempo traconych bramek przez łodzian początkowo nieco spadło, ale meczu nie udało się uratować. Z upływem minut zespół z Zielonki wszedł ponownie na swój wysoki poziom i bezlitośnie punktował rywala. Jedyną radosną chwilą w ciągu ostatnich 20 minut było trafienie Łukasza Wrońskiego, któremu asystował kapitan drużyny – Dawid Studziński. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19:3. Najlepszym zawodnikiem łodzian wybrano drugiego bramkarza – Karola Ankutowicza

Od początku zakładano, że mecz ten będzie niezwykle trudną przeprawą dla AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź i tak też było. Z pewnością rozmiar porażki mógł być mniejszy, ale trzeba oddać mistrzowi, że w obecnej chwili jest zdecydowanie poza zasięgiem.

Reklama

W postawie zespołu z Łodzi zauważalny jest w ostatnim czasie spadek formy, ale drużyna musi się szybko pozbierać, bo już za 2 tygodnie przed własną publicznością zmierzy się KS Szarotką Nowy Targ, czyli obecnym wicemistrzem Polski. Powtórka z dwóch ostatnich wysoko przegranych spotkań nie wchodzi w grę.

Reklama


UKS Bankówka Zielonka AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź 19:3 (1:1, 9:1, 9:1)

Bramki dla AZS-u PŁ UMED Cochise Burger: Studziński, Dyszko, Wroński.

Skład AZS-u PŁ UMED Cochise Burger: Patryk Przybylski (B), Karol Ankutowicz (B), Łukasz Wroński, Rafał Fijałkowski, Mateusz Kołodziejski, Jakub Jarosz, Dawid Studziński, Marcin Hubicki, Patryk Szadkowski,  Robert Krawczyk, Konstanty Michna, Jan Dyśko, Hubert Kwaśniewski, Dawid Benkes, Przemysław Lichota, Michał Nogal.

Reklama


Źródło: materiały klubowe

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama