Reklama
Reklama
Reklama

Sparingi: zwycięski dwumecz łódzkich siatkarek z MKS-em Kalisz

Czas < 1 min czytania
Sparingi: zwycięski dwumecz łódzkich siatkarek z MKS-em Kalisz

Nowy sezon TAURON Ligi zbliża się wielkimi krokami – do pierwszego gwizdka pozostały niespełna trzy tygodnie. Zawodniczki Grot Budowlanych i ŁKS Commercecon w pocie czoła przygotowują się do nowych rozgrywek. W ostatnich dniach obie ekipy zmierzyły się z MKS-em Kalisz i obie wyszły z tych konfrontacji zwycięsko.

Reklama

Łódzko-kaliski dwumecz otworzył piątkowy pojedynek podopiecznych Jacka Pasińskiego z Grot Budowlanymi. Było to już drugie spotkanie obu drużyn w tym okresie przygotowawczym – w pierwszym pojedynku rozegranym 21 sierpnia w Kaliszu gospodynie zwyciężyły 3:2.

Przed pierwszym gwizdkiem piątkowego spotkania trenerzy obu zespołów ustalili, że bez względu na jego przebieg rozegranych zostanie pięć setów. Łodzianki wygrały mecz 3:1, a w dodatkowej partii pokonały rywalki 25:20. Noga powinęła im się jedynie w drugim secie, w którym siatkarki MKS-u były lepsze o trzy punkty. W ekipie Grot Budowlanych pierwsze skrzypce grała Zuzanna Górecka. Sprowadzona z Igor Gorgonzola Novara przyjmująca zdobyła w czterech setach 26 punktów, osiągając 59% skuteczności w ataku.

Reklama

Następne sparingi podopieczne Błażeja Krzyształowicza zagrają 4 i 5 września, kiedy to zmierzą się w Skierniewicach z DPD Legionovią.

W sobotę MKS Kalisz zmierzył się z kolei z brązowymi medalistkami LSK z ŁKS Commercecon. Był to już piąty sparing niepokonanych jak dotąd podczas przedsezonowych przygotowań zawodniczek Giuseppe Cuccariniego.

Biało-czerwono-białe podtrzymały tę zwycięską serię, pokonując podopieczne Jacka Pasińskiego 3:1. Najbardziej emocjonująca okazała się końcówka czwartego seta. Do wyłonienia jego zwycięzcy niezbędna okazała się gra na przewagi. Przy stanie 25:24 dla łodzianek zimną krwią popisała się Aleksandra Wójcik, która zakończyła mecz asem serwisowym. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu w łódzkiej ekipie okazała Katarzyna Zaroślińska-Król. Kapitan zespołu zapisała na swoim koncie 16 oczek. O trzy punkty mniej zdobyła Katarina Lazović.

Reklama

Kolejny sparing Łódzkich Wiewiór już w środę. Zawodniczki Giuseppe Cuccariniego czeka wyjazd do Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z Pałacem.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama