Reklama
Reklama
Reklama

Sprawdź się na skuterze wodnym!

Czas 2 min czytania
Sprawdź się na skuterze wodnym!

Zawody z cyklu World Grand Prix Jet Ski World Series w Ostrowie Warckim / fot. Dariusz Olejnik

W niedzielę 7 sierpnia w Porcie Jachtowym Jeziorsko w Ostrowie Warckim fani wodnego ścigania będą mogli sprawdzić się w wyścigach skuterowych dla amatorów.

Będzie to pierwsza edycja projektu Taurus Sea Doo CUP przeznaczonego dla osób, które są na początku swojej wyścigowej drogi lub dopiero planują rozpocząć przygodę z wodnym ściganiem. Podstawą do udziału w zawodach jest posiadanie patentu motorowodnego. Skutery typu SPARK dostarczy sponsor imprezy, grupa Sea Doo.

Reklama

>>> Światowa elita skuterów wodnych ścigała się w Ostrowie Warckim <<<

Zapisy odbędą się w niedzielę przed startem, w godzinach 8:30 – 10:00. Z rejestracją nie warto jednak zwlekać, bo liczba miejsc jest ograniczona (50). Wpisowe dla dorosłych wynosi symboliczne 100 zł, a dla młodzieży połowę tej kwoty. Organizator wymaga również, by osoby, które chcą wziąć udział w zawodach, były przynajmniej na ten jeden dzień ubezpieczone.

Reklama

A co czeka uczestników wyścigów? Przede wszystkim wezmą oni udział w profesjonalnych, podzielonych na klasy (kobiety, mężczyźni, młodzież do lat 18) zawodach. Na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody i puchary, ale przeprowadzone zostanie też dodatkowe losowanie, dzięki czemu prezenty trafić mogą również w ręce tych uczestników, którzy mieli mniej szczęścia na wodzie.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, a jednym z jego organizatorów jest łódzki klub motorowodny Prima Jet Łódź, którego patronem medialnym jest serwis Łódzki Sport.

CZYTAJ TEŻ: Sassy Gym – raj treningowy nie tylko dla fighterów

Reklama

– Cieszę się, że udało się zorganizować ten turniej. To dla mnie bardzo ważne zawody, bo sama w podobny sposób rozpoczynałam swoją motorowodną karierę. Nie ma lepszego sposobu by zakochać się w skuterach wodnych i sprawdzić się w tak widowiskowym i ekscytującym sporcie – przyznaje Anna Jachimek, utytułowana polska zawodniczka, prezes Prima Jet Łódź.

Kolejne zawody turnieju Taurus Sea Doo CUP odbędą się 21 sierpnia w Mechelinkach i 11 września w Rybniku.

Reklama

Inne sporty

Prima Jet ŁódźPrimaJetsporty motorowe

Dodaj komentarz

Reklama