Stadion ŁKS będzie nosił imię klubowej legendy?

Reklama

Czas < 1 min czytania

Kibice ŁKS chcą stadionu imienia Władysława Króla.

Reklama

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Władze klubu wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców i Kołem Seniorów, przy poparciu Komitetu Sterującego na czele z Pawłem Bliźniukiem, wystąpiły z prośbą do Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o nadanie obiektowi przy al. Unii nazwy Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla.

Władysław Król to jeden z najwybitniejszych sportowców ŁKS. Jako piłkarz rozegrał ponad 500 spotkań dla łódzkiej drużyny. Zdobył w nich 295 bramek. Grał też w reprezentacji Polski, miał jechać na Igrzyska Olimpisjkie w Helsinkach w 1940 roku.

Reklama

Występował w sekcji hokejowej ŁKS. Do reprezentacji Polski w hokeju rozegrał 19 meczów. Brał udział w  Igrzysk Olimpijskich w Garmisch Partenkirchen 1936, w na mistrzostwach świata w Pradze w 1938.

Jako trener zdobył z piłkarzami ŁKS jedyny Puchar Polski i pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski. W 1962 roku sięgnął po mistrzostwo Polski z zespołem do lat 19. Trenował też hokeistów, z którymi zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Z juniorami hokejowej sekcji ŁKS sięgnął po złoto w 1953. W latach 1949–1950 był trenerem kadry narodowej w hokeju. Król jest jedną z najwybitniejszych postaci nie tylko ŁKS, ale i całego przedwojennego i powojennego sportu w Polsce.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz