Reklama
Reklama
Reklama

Stadion ŁKS-u. „W tym miesiącu zakończyliśmy wszystkie prace”

Czas < 1 min czytania
Stadion ŁKS-u. „W tym miesiącu zakończyliśmy wszystkie prace”

Stadion ŁKS-u Łódź przy al. Unii Lubelskiej 2 (fot. ŁKS Łódź)

Budowa Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla powoli dobiega końca. Na placu budowy trwają już głównie prace porządkowe oraz odbiory.

Reklama

– W tym miesiącu zakończyliśmy wszystkie prace na stadionie. Wykonaliśmy próby i rozruchy zainstalowanych urządzeń. Ukończyliśmy także wszystkie prace wykończeniowe. Zamontowaliśmy logo z nazwą stadionu, zegar z tablicą wyników czy kołowroty, przez które kibice będą wchodzić na trybuny. W tej chwili jesteśmy w trakcie procedur odbiorowych. Trwają też prace porządkowe i drobne prace regulacyjne – melduje Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

Opustoszały plac budowy

Rosa dodaje, że większość ekipy budowlanej opuściła już al. Unii. Na placu budowy pozostało już tylko kilkudziesięciu pracowników. Odbyły się już także pierwsze przeglądy techniczne, w których uczestniczyli przedstawiciele miasta. Wykazane podczas nich usterki są obecnie usuwane.

Reklama
fot. ŁKS Łódź

Pozostała kosmetyka

Kosmetyczne zmiany zaszły też w bezpośrednim otoczeniu stadionu – zamontowano elementy małej architektury: kosze, ławki czy stojaki na rowery. Są one identyczne jak te, które znajdowały się wokół dotychczas istniejącej trybuny. Rozpoczął się też montaż systemu informacji wizualnej związany m.in. z odpowiednim oznaczeniem wejść prowadzących na sektory.

Ostatnia prosta

Jakie są plany ekipy budowlanej na najbliższe tygodnie? – W najbliższym czasie będziemy procedować kolejne odbiory. Planujemy uruchomienie telebimów. Mamy także w planach szereg szkoleń, które pozwolą zapoznać obsługę stadionu z obiektem.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódźstadion imienia Władysława Króla

Dodaj komentarz

Reklama