Reklama
Reklama

Statystycznie o derbach Łodzi. Stadion czerwonych kartek, poczet stranierich i nazwiska, które brzmią znajomo [CZĘŚĆ II]

Czas < 1 min czytania
Statystycznie o derbach Łodzi. Stadion czerwonych kartek, poczet stranierich i nazwiska, które brzmią znajomo [CZĘŚĆ II]

64. derby Łodzi, fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Kto był pierwszy obcokrajowcem w dziejach derbów Łodzi? Czy Szeliga musi wystąpić w ŁKS-ie, a Reszka w Widzewie? I co ma wspólnego Łódź z Kalkutą? Oto druga część naszego subiektywnego przeglądu statystyk i ciekawostek przed 67. derbami Łodzi!

Reklama
  • 1. Najwięcej meczów w derbach Łodzi rozegrał Marek Chojnacki (25, ŁKS), który nieznacznie wyprzedza w tym rankingu Witolda Bendkowskiego (24, ŁKS) oraz Marka Dziubę (22 mecze – 17 w ŁKS-ie i pięć w Widzewie). Czwarte miejsce na liście piłkarzy z największą ilością derbowych występów zajmują ex aequo Sławomir Różycki (16, ŁKS) oraz Mirosław Myśliński (16 meczów – 14 w Widzewie, 2 w ŁKS-ie).
  • 2. Najlepszym strzelcem w historii derbów jest niezmiennie Włodzimierz Smolarek (7 bramek, Widzew). Drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych jest Longin Janeczek (5, ŁKS), a na trzecim miejscu plasuje się ex aequo aż trzech zawodników, którzy mają na koncie po cztery trafienia – Tadeusz Błachno (Widzew), Bartłomiej Grzelak (Widzew) i Marek Saganowski (ŁKS).
  • 3. We wszystkich meczach derbowych rozegranych do tej pory na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego sędzia wyjął z kieszonki czerwoną kartkę. W derbach rozgrywanych we wrześniu ubiegłego roku z boiska wyrzucony został Bartłomiej Poczobut z Widzewa, a trzy lata wcześniej czerwony kartonik zobaczył Paweł Pyciak z ŁKS-u.

CZYTAJ DALEJ NA DERBYŁODZI.PL

Reklama

Piłka nożna

derby ŁodziŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama