Reklama
Reklama
Reklama

Sześciu piłkarzy ŁKS-u w pierwszej dwunastce Fantasy 1 Ligi!

Czas 2 min czytania
Sześciu piłkarzy ŁKS-u w pierwszej dwunastce Fantasy 1 Ligi!

27.09.2020, LODZ, ALEJA UNI LUBELSKIEJ PILKA NOZNA (FOOTBALL) FORTUNA 1 LIGA PILKARSKA (FORTUNA FIRST POLISH LEAGUE) SEZON 2020/2021 MECZ (GAME) LKS LODZ - SANDECJA NOWY SACZ NZ ANTONIO DOMINGUEZ, LUKASZ SEKULSKI, JOSE ANTONIO RUIZ LOPEZ PIRULO RADOSC, BRAMKA, GOL LKS LODZ FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Ełkaesiacy w ostatnich meczach strzelają i asystują na potęgę, a do tego tracą bramki tylko od wielkiego dzwonu. Trudno zatem dziwić się temu, że za ich świetną dyspozycją na prawdziwych boiskach idzie także dominacja w popularnej wirtualnej zabawie.

Reklama

Fantasy 1 Liga to zabawa, w której gracze w ramach określonego wirtualnego budżetu kompletują swoje wymarzone jedenastki złożone z piłkarzy Fortuna 1 Ligi. To, ile punktów zdobywają konkretni piłkarze zależy od ich występów na prawdziwych pierwszoligowych boiskach (np. bramka napastnika – 4 punkty, bramka obrońcy – 6 punktów, asysta pomocnika – 3 punkty, czyste konto obrońcy – 3 punkty).

Po sześciu ligowych kolejkach zdecydowanym liderem klasyfikacji piłkarzy z największą ilością wirtualnych punktów jest Pirulo, któremu m.in. 5 strzelonych bramek (Hiszpan jest jak na razie liderem klasyfikacji strzelców ex aequo z Łukaszem Sekulskim i Bartoszem Śpiączką) i 3 asysty zapewniły łącznie 53 punkty, co daje imponującą średnią prawie 9 punktów na mecz. Pomocnik ŁKS-u wyprzedza o 5 punktów drugiego w klasyfikacji Artema Putiwcewa z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Skład podium uzupełnia inny piłkarz Słoników, Roman Gergel z 45 punktami na koncie.

Reklama

To jednak nie koniec ełkesiackich akcentów w czołówce klasyfikacji najlepiej punktujących piłkarzy wirtualnej zabawy. Czwartym najlepszym piłkarzem (i drugim obrońcą) jest w niej Adrian Klimczak, który do trzech czystych kont dołożył bramkę i dwie asysty, zbierając łącznie 40 punktów. Zaledwie dwa punkty mniej ma na swoim koncie zajmujący szóstą pozycję Maksymilian Rozwandowicz (w grze klasyfikowany jako obrońca).

Co więcej, spośród pięciu najlepszych defensorów w grze trzej to piłkarze ŁKS-u – w czołowej dziesiątce zmieścił się bowiem jeszcze z 36 punktami Maciej Wolski (9. iejsce). Tuż poza pierwszą dziesiątką sklasyfikowani zostali z kolei Michał Trąbka (11. miejsce, 34 punkty) oraz drugi najlepszy napastnik w całej klasyfikacji, Łukasz Sekulski (12. miejsce, 33 punkty, jedyny piłkarz w pierwszej dwudziestce, który spędził dotychczas na boisku mniej niż 300 minut).

Dodatkowym powodem do satysfakcji dla ełkaesiaków może być to, że nie tylko licznie obsadzili czołowe miejsca rankingu, ale także całkowicie zdeklasowali swoich rywali zza miedzy. Najlepszym piłkarzem Widzewa w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników Fantasy 1 Ligi jest bowiem… zajmujący 51. pozycję Patryk Mucha, który zgromadził jak dotąd 22 punkty. Wyprzedziło go łącznie dziesięciu piłkarzy ŁKS-u.

Reklama

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama