Reklama
Reklama
Reklama

Szperkowska z TME SMS: „Chcemy wejść mocno w ligę mistrzyń” WYWIAD

Czas 2 min czytania
Szperkowska z TME SMS: „Chcemy wejść mocno w ligę mistrzyń” WYWIAD

29.05.2022 PILKA NOZNA KOBIET, EKSTRALIGA. UKS SMS LODZ - OLIMPIA SZCZECIN N/Z UKS SMS MITRZEM POLSKI, RADOSC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

- Podobno będziemy grały na stadionie ŁKS-u, przy ogromnej publice. Chcemy wejść mocno w ligę mistrzyń - powiedziała Oliwia Szperkowska, bramkarka TME SMS Łódź, tegorocznych mistrzyń Polski.

TME SMS już tydzień temu został mistrzem Polski, ale feta z okazji tytuły odbyła się po ostatnim spotkaniu ekstraligi. Łodzianki nie zawiodły, bo w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 pokonały Olimpię Szczecin aż 7:0. Zawodniczką meczu została Oliwia Szperkowska, bramkarka SMS-u, która chociaż rzadko widoczna, była kluczową postacią mistrzowskiego zespołu. Łódzki zespół stracił tylko 17 bramek w 22 kolejkach. To drugi najlepszy wynik w lidze.

Reklama

Czytaj także: Mistrzem Polski jest? TME SMS

29.05.2022 PILKA NOZNA KOBIET, EKSTRALIGA. UKS SMS LODZ – OLIMPIA SZCZECIN N/Z UKS SMS MITRZEM POLSKI, RADOSC, FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Czytaj także: W TME SMS poważnie traktujemy wychowanki. WYWIAD

Reklama

Po ostatnim meczu sezonu po raz pierwszy zostałaś uhonorowana nagrodą Zawodniczki Meczu. Wyjątkowe wyróżnienie patrząc na całą pracę jaką włożyłaś w to, że TME SMS jest mistrzem Polski.

Oliwia Szperkowska: Bramkarka nie napracuje się tyle co zawodniczki z pola. W naszej drużynie groźnych sytuacji jest niewiele. To logiczne, że mając takie super obrończynie, bramkarka nie ma dużo do roboty. Znaleźć dziurę w naszej defensywie jest niezwykle ciężko. Nagroda zawodniczki meczu za całokształt tego sezonu smakuje wyśmienicie.

Pracujecie z Markiem Chojnackim, trenerem – legendą łódzkiej piłki. Zajęcia z nim to przyjemność, czy katorga?

Reklama

– Przyjemność, ale czasami musi być fizyczna katorga, żeby później było przyjemnie. Zajęcia dostosowujemy do każdego meczu i obciążeń jakie miałyśmy w danym tygodniu. Bardzo dużo pracujemy nad taktyką.

Już w lipcu pierwszy mecz eliminacji ligi mistrzyń. Stawiacie sobie jakieś cele na te rozgrywki?

– Liczymy, że eliminacje przejdziemy bez większego problemu. Wiemy, że sporo zależy od losowania, ale najwięcej zależy od nas. Podobno będziemy grały na stadionie ŁKS-u, przy ogromnej publice. Chcemy wejść mocno w ligę mistrzyń.

Reklama

Żeby walczyć na trzech frontach potrzebna jest szeroka kadra. SMS potrzebuje wzmocnień?

– Myślę, że nie musimy wymieniać składu. Potrzebne są uzupełnienia, szczególnie w defensywie. Niektóre dziewczyny muszą grać w każdym meczu po 90. minut.

Kto był MVP tego sezonu?

Reklama

Najlepsza w tym sezonie była Ania Rędzia.

Z Oliwią Szperkowską rozmawiał Filip Kijewski

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama