TME ŁKH włączy się do walki o medale?

Reklama
Czas 2 min czytania

Już w sobotę o 17:00, na łódzkiej Bombonierce TME ŁKH rozegra pierwszy mecz sezonu 2021/2022. Przedstawiciele łódzkiego klubu opowiedzieli o planach na nadchodzącą kampanię ligową.

Już w sobotę o 17:00, na łódzkiej Bombonierce TME ŁKH rozegra ze Stoczniowcem Gdańsk, pierwszy mecz sezonu 2021/2022. Przedstawiciele łódzkiego klubu opowiedzieli o planach na nadchodzący sezon. Łodzianie chcą włączyć się do walki o medal. Celem minimum jest kwalifikacja do fazy play-off.

Kierownik drużyny Michał Cieplucha: Celem minimum jest zakwalifikowanie się do play-offów, myślimy o tym, żeby realnie włączyć się do walki o medale. Pierwsza liga w tym sezonie bardzo się wzmocniła. Pojawiły się drużyny, które chcą awansować do PLH, chociażby Polonia Bytom. Zawodnicy z najwyższej klasy rozgrywkowej, schodzą szczebel niżej. Liga nie jest już oparta wyłącznie na młodzieży. Sporo zmieniło się w linii defensywny. Dołączyli do nas zawodnicy z północnej Ameryki. Mamy jednego obrońcę z USA i jednego z Kanady. Chcemy pozyskać dwóch zawodników do linii ataku, Dołączyli już do nas dwaj zawodnicy z Rosji. Możliwe, że pozyskamy jeszcze jednego zawodnika. W zestawieniach meczowych na pewno pojawią się nowi zawodnicy, na których warto będzie zwrócić uwagę. Biorąc pod uwagę nasze ostatnie mecze w minionym sezonie, kiedy zanotowaliśmy serię ośmiu zwycięstw, skład jest minimalnie słabszy. Kiedy pokonamy przeszkody formalne i dojdą do nas zawodnicy rosyjscy będziemy mocniejsi. Cała liga się wzmocniła, więc nie chcieliśmy odstawać poziomem.

Reklama

Drużyna została odpowiednio wzmocniona, ale niektóre formalności trwały zbyt długo. Trener Yury Ziankou, wierzy w swoich zawodników, ale wie, że ze względu na brak zgrania, w pierwszych meczach o punkty nie będzie łatwo.

To powinien być ciekawy sezon. Więcej drużyn się wzmocniło. Nam zabrakło czasu na przygotowanie, będziemy wchodzić w sezon i zgrywać się podczas meczów. Początki mogą być trudne. Niektórzy zawodnicy przyjechali na początku tego tygodnia. Jesteśmy w trakcie budowania drużyny. To nie będzie ten sam zespół co w minionym sezonie. Będziemy sprawdzać nowych zawodników w meczach. Czekamy jeszcze na kilku, niektórzy mają problemy z wizą.

TME pozostanie sponsorem łódzkich hokeistów. Rafał Eslinger przedstawiciel firmy opowiedział o współpracy z ŁKH.

Reklama

Jest nam niezmiernie miło, ze już kolejny sezon będziemy wspierać hokeistów ŁKH. TME pozostaje parnterem tytularnym. Zeszłoroczna decyzja, o objęciu patronatu nad łódzkimi hokeistami okazała się strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że w tym roku wszystkie mecze odbędą się z udziałem kibiców.

Reklama

Inne sporty

TME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz