Reklama
Reklama

TME SMS rozpoczął przygotowania. Sześć sparingów

Czas 2 min czytania
TME SMS rozpoczął przygotowania. Sześć sparingów

LODZ. 06..11.2021 PILKA NOZNA KOBIET. EKSTRALIGA. TME SMS ŁÓDŹ - AZS UNIWERSYTET JAGIELLONSKI KRAKÓW N/Z ALICJA SOKOŁOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

W poniedziałek 10 stycznia na stadionie SMS przy ul. Milionowej odbył się briefing prasowy z udziałem trenera Marka Chojnackiego. Spotkanie medialne dotyczyło rozpoczęcia przygotowań zespołu TME SMS Łódź do rundy wiosennej w rozgrywkach Ekstraligi Kobiet. 

Reklama

– Na początek chciałbym życzyć wszystkim kibicom, dziennikarzom oraz sympatykom naszego klubu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku – rozpoczął trener Marek Chojnacki, szybko przechodząc do kwestii typowo sportowych. – W przerwie zimowej zaszły pewne zmiany w składzie trenerskim oraz zawodniczym. Jeżeli chodzi o kadrę szkoleniową, nie ma już z nami Piotra Wosika. Dołączył natomiast trener grup młodzieżowych Sebastian Papis. Wraz z nim do pierwszej drużyny włączyliśmy sześć zawodniczek z drużyn juniorskich. W większości są to reprezentantki Polski kadr młodzieżowych. Przechodząc do ubytków kadrowych wśród piłkarek – Daria Kurzawa poprosiła o rozwiązanie kontraktu. Do drużyny z Olsztyna wypożyczyliśmy natomiast Alicję Sokołowską. Była to prośba samej zawodniczki, gdyż otrzymała propozycję z tamtego klubu. Wyraziliśmy na to zgodę – podsumował sytuację kadrową trener Chojnacki. 

Szkoleniowiec TME SMS Łódź przedstawił również szczegółowy plan przygotowań, podczas których nie zabraknie meczów sparingowych. – Pierwsze spotkanie o punkty rozegramy na początku marca. Przygotowania do startu ligowych rozgrywek rozpoczynamy na własnych obiektach. W piątek odbyliśmy trening wprowadzający, a w sobotę przeprowadziliśmy testy. Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy już w pełnym składzie, wróciły do nas bowiem Yurina Enjo oraz Ernestina Abambila. Do 23 stycznia trenujemy na własnych obiektach. Tego dnia wyjeżdżamy na zgrupowanie do Kleszczowa. W planach mamy rozegranie gier kontrolnych. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na naszym obiekcie. Rywalem będzie Śląsk Wrocław. Następnie zmierzymy się z Czarnymi Sosnowiec oraz wyjedziemy do Budapesztu na mecz z Ferencvarosem. Po powrocie czekają nas sparingi z  KKP Bydgoszcz, Górnikiem Łęczna i na zakończenie okresu przygotowawczego po raz drugi zmierzymy się z drużyną z Sosnowca – szczegółowo opisał Marek Chojnacki. 

Reklama

Trener wicemistrzyń Polski został także zapytany o cele na drugą część sezonu 2021/22. –  Cele na rundę rewanżową są dwa. Przede wszystkim walka o mistrzostwo Polski, a także o Puchar Polski. W zeszłym sezonie również zakładaliśmy, że włączymy się do rozgrywki o tytuł, lecz już na samym starcie rundy wiosennej wiedzieliśmy, że mamy dużą stratę do zespołu z Sosnowca. Dzisiaj sytuacja na szczycie tabeli jest bardzo wyrównana. Bezpośrednie mecze pomiędzy czołowymi drużynami mogą zdecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach. W mojej ocenie w bieżącym sezonie walka o tytuł jest bardziej realna niż w ubiegłym – zakończył Marek Chojnacki. 

Terminarz sparingów TME SMS Łódź: 

Reklama

14 stycznia (piątek), godz. 17:00 – Śląsk Wrocław (stadion SMS) 

Reklama

29 stycznia (sobota) – Czarni Sosnowiec 

5 luty (sobota) – Ferencvaros (mecz w Budapeszcie) 

12 luty (sobota) – Górnik Łęczna 

Reklama

19 luty (sobota) – KKP Bydgoszcz 

26 luty (sobota) – Czarni Sosnowiec 

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama