Reklama
Reklama
Reklama

To koniec Ligi Siatkówki Kobiet. Od września rusza Tauron Liga

Czas < 1 min czytania
To koniec Ligi Siatkówki Kobiet. Od września rusza Tauron Liga

2020-03-01 siatkówka ŁKS Commercecon Łódź - Budowlani Łódź Aleksandra Wójcik (fot. Marian Zubrzycki)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zespoły występujące w LSK rozpoczną ligowe zmagania w weekend 18-20 września. W nowym sezonie rozgrywki będą nosiły oficjalną nazwę Tauron Liga.

Reklama

Miniony sezon został storpedowany przez epidemię koronawirusa COVID-19. Z tego powodu rywalizacja została przerwana przed rozpoczęciem play-off, a władze ligi zdecydowały się na przyznanie medali na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. 

Tym samym ŁKS Commercecon został sklasyfikowany na medalowym trzecim miejscu, a zespół Grot Budowlani zakończył rozgrywki na piątej lokacie. Mistrzostwo Polski przyznano Grupie Azoty Chemik Police, a srebro przypadło Developresovi SkyRes Rzeszów.

Reklama

Do walki o punkty siatkarki mają wrócić za niewiele ponad cztery miesiące. Podczas wideokonferencji z prezesami klubów Tauron Ligi ustalono, że inauguracja nowego sezonu nastąpi w weekend 18-20 września. 

Tydzień wcześniej zostanie rozegrany mecz o Superpuchar, w którym zmierzą się zespoły z Polic (mistrz kraju oraz zdobywca Pucharu Polski) i Rzeszowa (wicemistrz Polski i finalista PP).

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama