Reklama
Reklama

Trener Widzewa ma dwóch nowych asystentów

Czas < 1 min czytania
Trener Widzewa ma dwóch nowych asystentów

Karol Szweda i Marcin Zubek/widzew.com

Karol Szweda i Marcin Zubek dołączyli do sztabu Widzewa. Będą asystentami Janusza Niedźwiedzia.

Reklama

Obaj szkoleniowcy w przeszłości pracowali już z nowym trenerem zespołu Widzewa. Karol Szweda był asystentem Janusza Niedźwiedzia w Stali Rzeszów od lipca 2018 roku do marca ubiegłego roku. Z obecnym szkoleniowcem widzewiaków wywalczył wtedy awans rzeszowskiej drużyny do II ligi.

Wcześniej Karol Szweda prowadził samodzielnie trzecioligowe zespoły Sokoła Ostróda oraz Kotwicy Kołobrzeg. W tym pierwszym klubie pracował w latach 2016-2017 i w tym czasie między innymi dwa razy prowadził drużynę Sokoła w meczach z Widzewem w III lidze. Następnie w sezonie 2017/2018 Karol Szweda prowadził zespół Kotwicy Kołobrzeg. Przed rozpoczęciem ostatniego sezonu został asystentem trenera Adama Majewskiego w Stomilu Olsztyn, gdzie pracował do 1 kwietnia obecnego roku.

Reklama

Z kolei Marcin Zubek pracował razem z trenerem Niedźwiedziem w Podhalu Nowy Targ w III lidze. Potem był w tym klubie również asystentem kolejnego pierwszego szkoleniowca – Dariusz Mrózka. W okresie pracy w Podhalu przez jakiś czas dzielił ją z rolą pierwszego trenera dwóch klubów z niższych lig – Huraganu Waksmund i Wierchów Rabka. Następnie od grudnia 2019 roku do czerwca obecnego roku pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca Podhala Nowy Targ. W sezonie 2019/2020 zajął z tym zespołem 9. miejsce, a w ostatnim jego drużyna uplasowała się na 7. miejscu w grupie czwartej III ligi.

Teraz obaj trenerzy będą ponownie współpracować z Januszem Niedźwiedziem jako jego asystenci. Przez kilka pierwszych dni szkoleniowiec był sam, bo z poprzedniego sztabu został jedynie Andrzej Woźniak, zajmujący się bramkarzami. Tomasz Włodarek, asystent Marcina Broniszewskiego, przeniósł się do GKS Katowice.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama