Reklama
Reklama
Reklama

Trener Widzewa: Radość jest ogromna

Czas 2 min czytania
Trener Widzewa: Radość jest ogromna

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa/fot. Marcin Bryja, widzew.com

Widzew w hicie 13. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonał Koronę Kielce. Co po meczu powiedzieli piłkarze i trenerzy?

Reklama

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa):

Jeśli się wygrywa w tak prestiżowym i tak trudnym meczu, to radość jest ogromna. Cieszę się najbardziej z tego, że grając w dziesiątkę przez ponad 30 minut pokazaliśmy, że umiemy bardzo dobrze bronić i jesteśmy monolitem. Nie lubię przeceniać pewnych zwycięstw, bo za każde otrzymuje się trzy punkty. Oczywiście cieszą nas one bardzo, bo możemy w spokoju wrócić do Łodzi i przygotowywać się do kolejnego spotkania.

Reklama

Straciliśmy dziś przez kartki dwóch zawodników, ale mamy gotowych kolejnych, którzy czekają, by ich zastąpić. Po to mamy taką kadrę i po to przygotowujemy piłkarzy przez tygodnie, aby w takich momentach wzięli na siebie odpowiedzialność. W przypadku żółtej kartki dla Marka Hanouska będziemy zastanawiać się, czy możemy się odwołać.

Co do Krystiana Nowaka, to jest diagnozowany. Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się wydarzyło. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia, po 48-72 godzinach, będziemy mogli powiedzieć coś więcej – czy jest to coś poważniejszego, co wyłączy Krystiana na jakiś czas, czy to drobniejszy uraz, który zakończy się w przyszłym tygodniu.

Dominik Nowak (trener Korony):

Reklama

Widzieliśmy, jak ten mecz wyglądał i nie trzeba w tym celu szukać statystyk. Myślę, że zrealizowaliśmy swój plan na mecz. Chcieliśmy zagrać wysokim pressingiem i wysoko odbierać piłkę, a w przypadku jej posiadania spokojnie tworzyć sytuacje bramkowe poprzez grę kombinacyjną. To było, ale zabrakło „soli”, czyli skuteczności, bo to ona zaważyła, że wynik jest korzystny dla gości. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka słów, które zostawię dla zawodników. Dziś jestem dumny z drużyny – takiej gry oczekuję, mamy swój pomysł na grę i takie mecze, jak dziś chcemy grać.

Daniel Tanżyna:

Pierwsze 20 minut meczu to duża przewaga zespołu z Kielc, ale daliśmy się im wyszumieć i strzeliliśmy bramkę przed przerwą. Początek drugiej połowy to był nasz dobry okres, do momentu czerwonej kartki przeważaliśmy, ale również później pokazaliśmy, że jesteśmy monolitem. Jeden walczył za drugiego i to bardzo ważne, że udało nam się przepchnąć ten mecz na bardzo trudnym terenie. Bardzo się cieszymy, że wracamy do Łodzi z trzema punktami, ale od poniedziałku zaczynamy już przygotowania do derbów, bo teraz to jest dla nas najważniejszy mecz.

Reklama

Patryk Stępiński:

Zawsze jak się taki mecz wygrywa, to wydaje się, że ma się jeszcze dużo siły, więc nie powiem, że jestem tym spotkaniem zmęczony. Pokazaliśmy dzisiaj kawał charakteru, kawał siły i mamy bardzo dużo czasu, żeby przygotować się do meczu derbowego. Było kilka nerwowych sytuacji, ale każda okazja Korony to było zamieszanie i przypadek. Dochodziły do nas przed meczem słuchy, że nie jesteśmy drużyną, ale cieszę się, że dziś pokazaliśmy tę zespołowość i charakter.

Karol Danielak:

Reklama

Spodziewaliśmy się naporu Korony na początku, ale przetrwaliśmy te pierwsze ataki. Potem wypracowaliśmy rzut wolny, z którego padła zwycięska bramka. Pokazaliśmy, że jesteśmy silni w obronie i jako drużyna tworzymy monolit. Graliśmy u wicelidera, od 60. minuty w dziesięciu, a mimo to udało nam się wygrać.

Piotr Malarczyk (Korona):

Jeśli chodzi o grę, to zagraliśmy jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Nie wiem, czego potrzeba nam więcej – może spokoju i zimnej krwi, bo mieliśmy swoje sytuacje i szkoda, że nic nie wpadło. Mieliśmy bardzo dobry początek meczu, przez pół godziny właściwie nie schodziliśmy z połowy rywala, w drugiej części spotkania pół godziny graliśmy w przewadze i chyba brakuje nam wyrachowania, bo taką przewagę musimy zamienić na gola. Jeśli jednak będziemy tak grali w kolejnych meczach, to na pewno będziemy punktować.

Reklama

Wypowiedzi pochodzą ze strony widzew.com

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama