Reklama
Reklama
Reklama

Skandal po meczu Widzewa z Koroną. W Kielcach jak w Albanii

Czas < 1 min czytania
Skandal po meczu Widzewa z Koroną. W Kielcach jak w Albanii

Piłkarze Widzewa dziękują niepełnosprawnym kibicom za doping w Kielcach/screen z Twittera

„Fani Korony obrzucili Widzewiaków butelkami” – napisał pracownik łódzkiego klubu. Działo się to wtedy, gdy piłkarze dziękowali niepełnosprawnym kibicom za doping.

Reklama

W piątek w Kielcach piłkarzy Widzewa wspierała liczba i głośna grupa kibiców. Po raz pierwszy w historii na wyjazd pojechali też niepełnosprawni kibice. Wśród nich dziennikarz Adam Sadowiak, który prowadzi m.in. swój kanał na YouTube i jest redaktorem naczelnym portalu widzewlodz.info. „Hej kibice Widzewa, trzymajcie dziś kciuki, pierwszy raz w historii jedziemy jako zorganizowana grupa kibiców niepełnosprawnych wspierać naszą drużynę w meczu wyjazdowym z Koroną” – napisał na Twitterze Adam. Specjalnym autobusem pojechało 10 osób, kibiców łódzkiej drużyny.

Niepełnosprawni kibice Widzewa na stadionie Korony/fot. Stadionowi Oprawcy

Niestety na stadionie dostali niezbyt dobre miejsce, bo pod sektorem najbardziej zagorzałych kibiców Korony. I po meczu zrobiło się nieprzyjemnie. Napisał o tym Jakub Dyktyński z biura prasowego Widzewa. „Piłkarze Widzewa podeszli podziękować niepełnosprawnym kibicom RTS za doping. Ich sektor ulokowano pod młynem Korony, której fani obrzucili Widzewiaków butelkami” – relacjonował. Widać to, chociaż nie bardzo dokładnie, na filmie jednego z kibiców.

Reklama

Na wpis Dyktyńskiego, co widać powyżej, zareagowała Daria Wollenberg, rzecznik prasowa Korony. „W związku informacjami, jakie do mnie docierają, na tę chwilę pragnę przeprosić kibiców niepełnosprawnych Widzewa za zaistniałą sytuację. Sprawę na pewno będziemy analizować wspólnie z działem bezpieczeństwa i SLO kibiców niepełnosprawnych” – napisała.

Przypomnijmy, że kilka dni temu podczas meczu reprezentacji w Tiranie kibice Albanii obrzucali butelkami polskich piłkarzy i sędzia przerwał mecz. Albańskiej federacji grożą kary.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama