Reklama
Reklama

Trudny sprawdzian łódzkich unihokeistów

Czas < 1 min czytania
Trudny sprawdzian łódzkich unihokeistów

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

W najbliższą niedzielę unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź rozegrają kolejne spotkanie wyjazdowe w rozgrywkach Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn. Rywalem łodzian będą aktualni Mistrzowie Polski – UKS Bankówka Zielonka.

Reklama

Zawodnicy z Zielonki podtrzymują znakomitą postawę z zeszłego sezonu. Jako jedyni w lidze nie doznali w rozgrywkach porażki i zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Drużyna Bankówki prowadzona jest przez byłego reprezentacyjnego bramkarza – Krzysztofa Rybackiego, który miał przyjemność bronić barw klubów z wielu krajów m.in. Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

UKS Bankówka Zielonka to jednak nie tylko doświadczony trener, ale również topowi jak na polskie realia zawodnicy.  Mateusz Antoniak, bracia Michał i Maciej Sieńko czy Jan Rydzewski to ofensywnie usposobieni gracze z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na poziomie polskiej ligi, a także na parkietach reprezentacyjnych. Warto zwrócić uwagę na defensywę rywali łodzian. W niej z pewnością należy wyróżnić m. in. Mateusza Kowalskiego czy bramkarza – Bartłomieja Wójcika, który w tym sezonie broni strzały ze skutecznością 91,40 procent.

Reklama

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź choć faworytem niedzielnego spotkania nie będzie to broni z pewnością nie złoży i po ostatnim przegranym spotkaniu postara się sprawić radość swoim kibicom. Łódzcy unihokeiści obecnie plasują się na 6 pozycji, mając taką samą liczbę punktów jak dwa nowotarskie zespoły – Szarotka oraz Górale.

Początek spotkania w niedzielę (07.11.2021) w hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce o godzinie 13:00.

Reklama
Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama