Reklama
Reklama

Unihokej. Rywalizacja dzieci i młodzików wkracza w decydującą fazę

Czas < 1 min czytania
Unihokej. Rywalizacja dzieci i młodzików wkracza w decydującą fazę

Unihokej. Rywalizacja dzieci i młodzików wkracza w decydującą fazę (fot. LUKS Góra Św. Małgorzaty)

Rozgrywki Łódzkiej Ligi Unihokeja zbliżają się ku końcowi. Przed drużynami występującymi w rozgrywkach organizowanych przez Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja już tylko turniej finałowy!

Po turniejach w Łodzi, Sieradzu, Górze Św. Małgorzaty w miniony weekend drużyny zjechały się do Przykony (dzieci) oraz Nowych Zdun (młodzicy). Pojawiły się nowe drużyny, a to niezwykle cieszy. Pokazuje, że działalność Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja przynosi realne korzyści i unihokej w Łódzkiem staje się coraz popularniejszą dyscypliną.

Reklama

Łódzka Liga Unihokeja kat. dzieci

W zawodach w Przykonie wzięło udział 7 zespołów z Góry Św. Małgorzaty, Opola, Sieradza, Łodzi oraz oczywiście Przykony.  Ostatecznie najlepsi okazali się dotychczasowi liderzy rozgrywek z Sieradza. Sporą niespodziankę sprawili łodzianie, którzy względem poprzedniego turnieju awansowali o dwa oczka i znaleźli się tuż za liderem.

Po IV turniejach pewnym liderem rozgrywek jest UKS Dziewiątka Sieradz, która nad drugim LUKS Góra Św. Małgorzaty ma aż 13 pkt. przewagi. Trzeci jest UKS Nowa Łódź, zaś czwarty Zryw Przykona. To pomiędzy tymi drużynami stoczy się walka o tzw. „pudło” w trakcie turnieju finałowego ŁLU, który odbędzie się w maju.

Reklama

Turniej młodzików w Nowych Zdunach

W zawodach w Nowych Zdunach również wzięło udział 7 zespołów. Do stałych ligowców dołączyły dwa zespoły z Gminy Zduny oraz Victoria Bielawy. Bezkonkurencyjni tego dnia byli zawodnicy z Góry Św. Małgorzaty. Warto odnotować dość udany debiut drużyny z Bielaw.

W klasyfikacji generalnej widać, że to Góra Św. Małgorzaty oraz Sieradz będą reprezentowały Łódzką Ligę Unihokeja w czerwcowych Finałach Mistrzostw Polski w kat. młodzików. Wspomniane drużyny wcześniej, bo w maju zagrają jeszcze o ostateczny tryumf w rozgrywkach regionalnych. Po rozegraniu 18 meczów ich dorobek punktowy różni się o raptem dwa oczka.  Dość emocjonująco zapowiada się również walka o trzecie miejsce. Obecnie okupuje je Trolik Opole, ale za nimi ze stratą czterech punktów jest Nowa Łódź.

Reklama
Reklama

Inne sporty

Łódzka Liga Unihokeja

Dodaj komentarz

Reklama