Reklama
Reklama

Ważny egzamin Widzewa. Krajowy top na drodze po puchar!

Czas 2 min czytania
Ważny egzamin Widzewa. Krajowy top na drodze po puchar!

ŁÓDŹ. 03.10.2021 WIDZEW ŁÓDŹ FUTSAL - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

We wtorek 8 lutego zespół Marcina Stanisławskiego powalczy o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Jego rywalem będzie piąty zespół Statscore Futsal Ekstraklasy.

Reklama

Każdy błąd będzie słono kosztować

Choć łodzianie są już o krok od futsalowej elity, jak powtarza ich szkoleniowiec, ekstraklasa to poziom nieporównywalnie wyższy niż pierwsza liga, w której obecnie występuje Widzew. Czerwono-biało-czerwoni poczuć mogli tę różnicę w zimowym sparingu z AZS UW Darkomp Wilanów przegranym 3:5 (WIĘCEJ). – Przeciwnik, jak wytrawny bokser, wykorzystywał każdy nasz błąd w rozegraniu. To jest właśnie ta różnica: w pierwszej lidze przy stracie piłki możemy stracimy bramkę, w ekstraklasie stracimy ją na pewno – zdradził nam wówczas grający trener drużyny, Marcin Stanisławski.

Rywal ze ścisłej krajowej czołówki

We wtorek poprzeczka zawiśnie jeszcze wyżej, bo w trzeciej rundzie futsalowego Pucharu Polski widzewiacy zmierzą się z FC Toruń, który w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy jest jeszcze wyżej niż drużyna z Wilanowa. Najbliższy rywal łodzian zajmuje 5. miejsce i przegrał zaledwie 4 z 15 meczów na najwyższym szczeblu ligowym w całym sezonie 2021/2022. Widzew Łódź Futsal czeka więc wyjątkowo trudne zadanie, ale zawodnicy i sztab szkoleniowy są w pełni zmotywowani i spróbują pokusić się o niespodziankę.

Reklama

Wykorzystać doświadczenie i wsparcie trybun

Na pewno łodzianie, którzy mają w składzie tak doświadczonych zawodników, jak Daniel Krawczyk, czyli najskuteczniejszy zawodnik w historii ekstraklasy, Michał Marciniak, Dariusz Słowiński czy wspomniany Marcin Stanisławski mają potencjał, by powalczyć o korzystny rezultat. Dodatkowym atutem zespołu będzie doping własnych kibiców, którzy pokazali już moc przy okazji ostatniego meczu ligowego, pomagając niepokonanemu w pierwszej lidze zespołowi przekroczyć pierwszy raz w tym sezonie barierę 10 zdobytych goli.

Bilety do nabycia on-line

Cały czas kupować przez Internet można wejściówki na ten najtrudniejszy i możliwe, że najważniejszy dla Widzewa Łódź Futsal mecz w bieżących rozgrywkach. Do zobaczenia w Hali MOSiR „Parkowa” we wtorek 8 lutego o 20:00!

Reklama

KUP BILET (Normalny – 15 zł, ulgowy o 15 roku życia – 5 zł)

Widzew Łódź Futsal – FC Toruń / wtorek 8 lutego 2022 r., godz. 20:00

Reklama

Piłka nożna

futsalMarcin StanisławskiWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama