Reklama
Reklama
Reklama

Widzew gra z ekstraklasą! To będzie futsal z najwyższej półki

Czas 2 min czytania
Widzew gra z ekstraklasą! To będzie futsal z najwyższej półki

WIdzew Łódź Futsal FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

We wtorek o 20:00 Widzew Łódź Futsal zmierzy się w Hali MOSiR „Parkowa” z piątą drużyną Statscore Futsal Ekstraklasy w meczu 1/16 finału Pucharu Polski.

Reklama

Jak daleko do ekstraklasy?

Rywalem czerwono-biało-czerwonych będzie FC Toruń, jedna z najlepszych obecnie drużyn w kraju. Widzew Łódź dopiero aspiruje do tego, by na stałe dołączyć do futsalowej elity, ale znajdzie się w niej nie wcześniej niż w kwietniu, po udanym zakończeniu sezonu 2021/2022. W grupie północnej pierwszej ligi zespół Marcina Stanisławskiego jest zdecydowanym liderem i dystansuje resztę stawki, ale dwie najwyższe klasy rozgrywkowe w Polsce dzieli pod względem sportowym przepaść. Wie coś o tym AZS Uniwersytet Gdański, który po awansie w poprzednim sezonie, zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ekstraklasie, ale w rozgrywkach Pucharu Polski pokonał na wyjeździe We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, czyli wicelidera grupy B pierwszej ligi, próbującego gonić widzewiaków.

„Gramy swoje!”

– Dla nas to bardzo ważne doświadczenie. Zagramy z drużyną mocną, ograną, z wieloma indywidualnościami w składzie. Oczywiście my też mamy zawodników, którzy znają smak takich spotkań, ale nie czuli go od dłuższego czasu. Traktujemy ten mecz bardzo poważnie i zależy nam na wygranej, ale mając na uwadze przyszłość i rozwój zespołu, będziemy starali się przede wszystkim przełożyć na grę to, nad czym cały czas pracujemy na treningach, szczególnie w obszarze atakowania. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować nasze postępy na tle zespołu dużo silniejszego, szybszego, lepszego taktycznie, inaczej reagującego niż nasi dotychczasowi rywale – wyjaśnia szkoleniowiec drużyny Marcin Stanisławski.

Reklama

Moc z trybun

We wtorek drużyna znów będzie mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy w ostatniej kolejce ligowej ponieśli ją do widowiskowego zwycięstwa 11:5 z TAF-em Toruń. – Chcemy zobaczyć w jakim jesteśmy miejscu, jak poradzimy sobie z innym deficytem czasowym, z inną przestrzenią, którą ograniczy nam lepszy przeciwnik. Ale na zwycięstwie zależy nam również dlatego, że dzięki niemu jeszcze w tym sezonie będziemy mogli zobaczyć w naszej hali podobnych lub nawet jeszcze mocniejszych rywali z ekstraklasy – podkreśla grający trener Widzewa. Każdy, kto chciałby zobaczyć ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz, może cały czas kupić bilety on-line, w cenie 15 zł normalny i 5 zł ulgowy (do 15. roku życia). Sponsorem spotkania będzie Centrum Mody Polros.

Widzimy się we wtorek 8 lutego o 20 w Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi!

KUP BILET NA MECZ

Widzew Łódź Futsal – FC Toruń / wtorek 8 lutego 2022 r., godz. 20:00

Reklama

Piłka nożna

futsalWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama