Reklama
Reklama
Reklama

Widzew i ŁKS dostaną pieniądze z PZPN-u

Czas 2 min czytania
Widzew i ŁKS dostaną pieniądze z PZPN-u

Zbigniew Boniek (fot. Mariusz Radowicz / widzew.com)

Widzew i ŁKS mogą liczyć na wsparcie finansowe z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarska centrala w Polsce zdecydowała dziś o wdrożeniu pakietu pomocowego dla polskich klubów.

Reklama

Pakiet pomocowy składa się z siedmiu punktów i obowiązywać będzie przez dwa sezony – ten obecny oraz następny.

Zgodnie z nowym pakietem pomocowym, PZPN utrzyma projekt Pro Junior System na dotychczasowym poziomie i wypłaci klubom nagrody w pełnej wysokości, pomimo nierozegrania pełnego sezonu. To ważne szczególnie dla ŁKS-u, który plasuje się w czołówce PJS w PKO Ekstraklasie. 

Reklama

Ze wsparcia solidarnościowego skorzysta natomiast Widzew, który może liczyć na 100 000 złotych wsparcia solidarnościowego. Z tej pomocy skorzystają wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach I, II i III ligi. Po zakończeniu programu Pro Junior System kluby, które zajęły miejsca premiowane, otrzymają różnicę pomiędzy kwotą należną za zajęcie danego miejsca w PJS, a kwotą wypłaconą w ramach wsparcia solidarnościowego.

Większe wsparcie kluby otrzymają w kolejnym sezonie. Wówczas PZPN dofinansuje kluby odpowiednio:

– ESA: 30.000.000 zł;

Reklama

– I liga: 10.000.000 zł;

– II liga: 6.000.000 zł;

– III liga: 4.000.000 zł.

Reklama

Przekazane środki mają pomóc zachować ciągłość szkoleniową w klubach, w szczególności w obszarze piłki juniorskiej i młodzieżowej. Konkretna kwota przypadającą na klub w ESA, I, II i III lidze będzie uzależniona od liczby klubów biorących udział w rozgrywkach w sezonie 2020/2021 w danej klasie rozgrywkowej.

Już dziś wiadomo, że jeśli ŁKS utrzymałby się w PKO Ekstraklasie, mógłby liczyć na wsparcie w wysokości około 2 mln zł. Natomiast Widzew, w przypadku awansu do I ligi, otrzymałby około 700 tys zł.

Polski Związek Piłki Nożnej zwiększy również, na każdym etapie o ponad 50 %, wysokość nagród finansowych dla klubów uczestniczących w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Od sezonu 2020/2021 w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski od 1/32 finału na boisku będzie jednak musiało występować dwóch zawodników młodzieżowców, tj. 22 lata i młodsi (rocznik 1999 i młodsi).

Reklama

PZPN wesprze także piłkę juniorską i kobiecą oraz niższe ligi, w której kluby będą zwolnione z opłat za uczestnictwo. Cały pakiet pomocowy PZPN opiewa na 116 040 000 złotych.

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama