Reklama
Reklama
Reklama

Widzew Łódź Futsal 7 kroków od ekstraklasy

Czas < 1 min czytania
Widzew Łódź Futsal 7 kroków od ekstraklasy

LODZ. 03.10.2021 FUTSAL WIDZEW LODZ - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Udanie rundę rewanżową w rozgrywkach futsalowej pierwszej ligi rozpoczęli widzewiacy. Dzięki pokonaniu 3:0 Futsalu Szczecin umocnili się na pozycji lidera i są o 3 trzy punkty bliżej upragnionego awansu.

Reklama

Widzew Łódź Futsal do drugiej części sezonu przystąpił z pierwszego miejsca w tabeli grupy północnej pierwszej ligi, z aż 11 punktami przewagi nad drugą drużyną w stawce. Po niedzielnych meczach sytuacja ta nie uległa zmianie, ponieważ oba zespoły zapisały na swoim koncie pierwszy w tym roku komplet punktów. Oznacza to, że lider rozgrywek, nie oglądając się na rywali, zapewni sobie awans, jeśli wygra 7 z pozostałych do rozegrania 10 spotkań.

W niedzielę w Szczecinie łodzianie wynik otworzyli w 11. minucie meczu, a do przerwy zdobyli jeszcze jedną bramkę. Strzelcem obu goli był Maksym Panasenko, dla którego były to trafienia numer 11 i 12 w sezonie. Po zmianie stron gra się wyrównała, a swoje okazje mieli również rywale. Wynik spotkania w ostatnich sekundach meczu ustalił jednak grający trener czerwono-biało-czerwonych – Marcin Stanisławski, pokonując strzałem z dystansu dobrze znanego z piłkarskich boisk Radosława Janukiewicza.

Reklama

Już w środę widzewiacy ponownie wybiegną na parkiet, tym razem w zaległym meczu pierwszej rundy futsalowego Pucharu Polski, w której zmierzą się w Białymstoku z tamtejszym Futbalo. Kolejny mecz ligowy czeka ich w przyszłą sobotę w Gnieźnie.

Futsal Szczecin – Widzew Łódź Futsal 0:3 (0:2)

Gole: Maksym Panasenko (x2), Marcin Stanisławski.

Reklama

Skład Widzewa Łódź Futsal: Dariusz Słowiński – Michał Marciniak, Eryk Jarzębski, Michał Marciniak, Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk oraz Maciej Schmidt – Jan Dudek, Tomasz Gąsior Maksym Panasenko, Michał Bondarenko, Wojciech Łasak.

Piłka nożna

futsalMarcin Stanisławskipiłka nożnaWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama