Reklama
Reklama

Widzew Łódź Futsal niezmiennie zwycięski

Czas 2 min czytania
Widzew Łódź Futsal niezmiennie zwycięski

WIdzew Łódź Futsal FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Szóstą wygraną w szóstym meczu sezonu 2021/2022 odnieśli futsaliści Widzewa. W sobotę ograli 5:2 KS BestDrive Futsal Piła, umacniając się na pozycji lidera pierwszej ligi.

Reklama

Inicjatywa już od pierwszych minut należała do łodzian, którzy szybko strzelili dwie bramki i przejęli pełną kontrolę nad spotkaniem. Wynik meczu otworzył grający trener Marcin Stanisławski, a po nim na listę strzelców wpisał się Michał Bondarenko. Przeciwnicy byli w stanie odpowiedzieć dopiero na trzeciego gola zdobytego przez Jana Dudka, ale przed przerwą kolejne trafienie dla gospodarzy dorzucił jeszcze Michał Marciniak. Dzięki temu Widzew Łódź Futsal do szatni schodził przy wyraźnym prowadzeniu 4:1.

W drugiej części spotkania rywale próbowali odrabiać straty i częściowo udało im się to w 31. minucie. Niedługo później zostali jednak skarceni wzorcową akcją w wykonaniu łodzian. Kilka szybkich podań sprawiło, że w dogodnej sytuacji znalazł się Daniel Krawczyk, który silnym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza KS BestDrive Futsalu. To był decydujący moment spotkania. Po twarzach zawodników z Piły widać było, że w odrobienie tej straty już nie wierzą.

Reklama

W kolejnych minutach przyjezdni próbowali jeszcze co prawda gry w przewadze przez wycofanie bramkarza, ale absolutnie nic im to nie dało, a dwukrotnie w takim właśnie ustawieniu bardzo szybko stracili piłkę. W końcówce jeden z zawodników gości trafił jeszcze w poprzeczkę, ale zwycięstwo widzewiaków pozostało niezagrożone. Zabrakło tylko lepszej skuteczności, bo końcowy triumf tego dnia powinien być zdecydowanie bardziej okazały, o czym mówił po meczu trener gospodarzy.

– Cieszy zwycięstwo i długie momenty zepchnięcia rywala do głębokiej defensywy. Na pewno jednak w wielu sytuacjach brakowało po naszej stronie decyzji o strzałach. Nie wiem skąd tak altruistyczna postawa zespołu, bo w polu karnym podawaliśmy zbyt często, jakbyśmy chcieli wejść z piłką do bramki. Ale pracujemy nad naszymi zachowaniami w ofensywie, bo wiadomo, że przez większość meczów to my mamy piłkę i musimy tę przewagę zamieniać na kolejne gole – powiedział po meczu Stanisławski.

Reklama

Widzew Łódź Futsal z kompletem punktów w sześciu meczach prowadzi w tabeli grupy północnej pierwszej ligi. W następnej kolejce czerwono-biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z amRACK CRB Mrówka UKS Orlikiem Mosina.

Reklama

Widzew Łódź Futsal – KS BestDrive Futsal Piła 5:2 (4:1)

Bramki dla Widzewa Łódź Futsal: Marcin Stanisławski, Michał Bondarenko, Jan Dudek, Michał Marciniak, Daniel Krawczyk.

Skład Widzew Łódź Futsal: Dariusz Słowiński – Michał Marciniak, Maksym Panasenko, Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk oraz Szymon Stanita, Jan Dudek,        Michał Bondarenko, Tomasz Gąsior, Damian Kopa, Jakub Stegliński, Tiago Ferreira.

Reklama

Piłka nożna

futsalMarcin Stanisławskipiłka nożnaWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama